CSL Group

O CSL

Stworzona 24 lata temu firma spedycyjna od samego początku nastawiona była na kompleksową obsługę ładunków w imporcie, eksporcie i tranzycie dostarczanych drogą morską, lądową, kolejową i lotniczą.

Kompleksowość to także połączenie różnego rodzaju transportu z usługami agencji celnej i magazynowaniem.

Firma stawia na wysoce wyspecjalizowane usługi i z wielką starannością świadczy je w osiągnięciu korzyści nie tylko dla siebie, ale również dla klienta, dbając o jego czas realizacji, koszty oraz bezpieczeństwo towaru i interesów.

Największym atutem jest doskonale wykształcona kadra ludzi, posiadająca certyfikaty m. in. FIATA.

Firma może pochwalić się certyfikatami AEO, IFS oraz ISO 90001.

CSL należy do kilku stowarzyszeń, a największe z nich to PISiL (Polska Izba Spedycji i Logistyki), New Silk Road Network, PIG (Północna Izba Gospodarcza), Izba Przemysłowo – Handlowa Polska – Azja, Business Club Szczecin.

Misja firmy

„Tworzenie nowej rzeczywistości w logistyce i dawanie klientom przewagi konkurencyjnej”

Wizja firmy

Do 2033 roku Grupa CSL chce zostać światowym liderem w innowacjach logistycznych i oferować rozwiązania kompleksowe, w sposób elastyczny i bezpieczny przy udziale stale rozwijających się współpracowników.

Jakość, innowacja i odpowiedzialność. CSL podejmuje nowe wyzwania i przygotowuje się do nich w sposób celowy i zaplanowany. Zdobyte doświadczenie, umiejętności i wiedza umożliwia Grupie CSL ciągłe doskonalenie i otwarcie się na nowe. Dzięki temu jest w stanie zmierzyć się nawet z najbardziej wymagającymi klientami i w sposób elastyczny dopasować swoje rozwiązania dla niego. CSL stawia na jakość, bezpieczeństwo oraz relację z klientem, partnerem i podwykonawcą.

Wartości firmy

Wynik

– To jest to co dajemy sobie i innym
– Stawiamy cele organizacji ponad własnymi lub pojedynczego wydziału
– Celebrujemy sukcesy swoje i partnerów

Zaufanie

– To jest sposób w jaki budujemy fundamenty
– Budujemy zaufanie poprzez bezpieczne działania
– Stawiamy na wiarygodność w zakresie doradztwa i wsparcia
– Szukamy najlepszych rozwiązań zgodnie z prawem i przepisami
– Jesteśmy stabilną firmą dla pracowników i klientów
– Ufamy sobie nawzajem i wiemy, że druga osoba ma dobre intencje

Otwarty umysł

– To jest sposób w jaki się komunikujemy wewnątrz i na zewnątrz firmy
– Jesteśmy otwarci na różnorodność oraz na inne punkty widzenia
– Jesteśmy otwarci na nowe i z odwagą wychodzimy ze strefy komfortu
– Działamy i komunikujemy się tylko na korzyść całości zespołu
– Tworzymy partnerskie relacje oparte na zaufaniu i akceptacji
– Jesteśmy elastyczni i podchodzimy do każdego indywidualnie
– Kochamy to co robimy!

Szerokie perspektywy

– To jest sposób w jaki podejmujemy działania
– Stawiamy na nowe wyzwania
– Jesteśmy wytrwali w poszukiwaniu najlepszych rozwiązań
– Łączymy rzeczy nieoczywiste: biznes, kulturę, rozwój i relacje
– Jesteśmy pionierami w tworzeniu własnej rzeczywistości

Razem

– To jest sposób w jaki współpracujemy ze sobą
– Każdy jest ważny, każdy jest liderem własnego stanowiska
– Każdy jest odpowiedzialny za tworzenie dobrej atmosfery
– Wspólnie szukamy rozwiązań, nikogo nie pozostawiając w potrzebie
– Po prostu dobrze ze sobą się czujemy!

 

CSL Group

CSL Group

CSL to nie tylko firma spedycyjna, ale cała grupa, która składa się z CSL, CKE Stara Rzeznia, Fundacja Moja Łasztownia, Sklep Kubryk Literacki, CCIC Intermodal Depo Dunikowo, CSL Inspire.

CSL GROUP

 

CKE Stara Rzeźnia

2012 r. firma CSL, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz główna siedziba firmy.

Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.

CKE istniejemy od grudnia 2014 r. Ideą jest przede wszystkim promocja i rozpowszechnianie inicjatyw i przedsięwzięć związanych z kulturą, sztuką i twórczością artystyczną, edukacją oraz biznesem. Zgodnie z powiedzeniem, że CKE Stara Rzeźnia to miejsce, gdzie biznes łączy się z kulturą.

Chcemy również upowszechniać portowe i morskie tradycje Szczecina. Do dyspozycji mamy ok. 540 m2.

Organizujemy pokazy filmowe, warsztaty dla dzieci i dorosłych, zajęcia edukacyjne dla młodzieży, koncerty, wystawy, wykłady, szkolenia, konferencje, spotkania autorskie, spotkania biznesowe, czy spektakle teatralne itp.

W 2021 roku ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia i restrykcje, prawie wszystkie wydarzenia zostały odwołane.

W związku z tym zakupiliśmy sprzęt do transmisji online, co pozwoliło CKE Stara Rzeźnia organizować wydarzenia nie tylko w sposób tradycyjny, ale również za pomocą najnowocześniejszych kanałów transmisyjnych tak jak Facebook, Youtube.

Firma dokupiła również pakiet Evenea Premium, który umożliwia organizowanie w sposób dedykowany i profesjonalny webinarów, konferencji i szkoleń. Jest to narzędzie, które posiada wbudowane mechanizmy automatyzacji marketingu online.

Dzięki powyższym inwestycjom CKE Stara Rzeźnia stała się jednym z liderów na rynku Zachodniopomorskim, który umożliwia realizacje szeroko rozumianych wydarzeń w hybrydzie (tradycyjny i/lub online).

Szybko reagujemy na sytuacje na rynku (pandemia), co pozwala nam być cały czas z przodu, przed konkurencją.

Pod koniec 2021 roku i na początku 2022 roku zostały dokupione profesjonalne lampy firmy LightArt, które z najwyższą jakością doświetlają przestrzeń wystawiennicza w budynku Starej Rzeźni. Do końca roku planowane jest zakupienie dodatkowych 10-15 lamp, aby każda przestrzeń, na której znajdują się obrazy byłą odpowiednio doświetlona.

Inwestycja ta uplasowała Starą Rzeźnię jako lidera wśród galerii.

 

Fundacja Moja Łasztownia

W lutym 2012 roku CSL Sp. z o.o. nabyła usytuowany na Łasztowni zabytkowy XIX-wieczny budynek wchodzący w kompleks byłych miejskich zakładów mięsnych. Wiadomość o tym, że Stara Rzeźnia ma w przyszłości być nie tylko siedzibą rozpoczynającej wówczas piętnasty rok działalności firmy spedycyjnej, lecz również ogólnodostępnym centrum społeczno-kulturalno-biznesowym, spotkała się z powszechnym zainteresowaniem i aprobatą. Okazało się, że projekt ten świetnie wpisał się w oczekiwania władz miejskich, a przede wszystkim wielu szczecinian, o czym świadczyły i świadczą liczne deklaracje o chęci jego wspierania i przyszłej współpracy oraz znakomita frekwencja na spotkaniach organizowanych na Łasztowni przez CSL. Właśnie z myślą o tych oczekiwaniach, latem 2012 utworzony został portal internetowy Moja Łasztownia. “Chcemy – pisała o celu jego utworzenia Laura Hołowacz, prezes CSL – by o Łasztowni coraz więcej mieszkańców Szczecina mówiło Moja Łasztownia. Chcemy popularyzować ciekawą historię wyspy okolonej Odrą Zachodnią, Duńczycą, Kanałem Mieleńskim, Parnicą i Kanałem Zielonym. Zamierzamy prezentować ludzi, firmy i instytucje sprawiające, że Łasztownia znów zaczyna stawać się tętniącym życiem, ważną gospodarczo i aktywną kulturalnie składową częścią wielkiego Szczecina“. Miło nam, że portal Moja Łasztownia uzyskał niedawno znaczące wsparcie w postaci witryn utworzonych na Facebook’u oraz You Tube. Poza publikacjami zamieszczanymi na naszym portalu, liczne grono użytkowników obu witryn uzyskało dzięki temu możliwość śledzenia różnych innych bieżących wydarzeń oraz poznawania popularyzujących Starą Rzeźnie filmów oraz utworów dedykowanych przyjaciołom i sympatykom Mojej Łasztowni.

Konsekwencją tego portalu było utworzenie fundacji “Moja Łasztownia”, głównym celem jest organizowanie charytatywno-społecznych inicjatyw w budynku i okolicach Starej Rzeźni. Od 2021 roku prezesem fundacji “Moja Łasztownia” został Marek Hołowacz, który jest nim do dnia dzisiejszego.

 

Kubryk Literacki

W Kubryku Literackim, który znajduje się w dolnej części budynku Starej Rzeźni promujemy szczecińskie marki – wydawnictwa, publikacje oraz pamiątki tworzone przez lokalnych artystów.

Kubryk Literacki, to księgarnia i sklepik w jednym. Kupisz u nas najbardziej pożądane szczecińskie tytuły, nabędziesz doskonałe upominki dla bliskich. W naszym asortymencie oprócz książek znajdują się także kubki, pocztówki, torby, koszulki, poduszki i wiele, wiele więcej. Większość wzorów ma szczeciński nadruk – a to oznacza, że jeśli szukasz produktów, z akcentem lokalnym – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Nasz Kubryk mieści się w najbardziej klimatycznym miejscu na Łasztowni czyli w budynku Starej Rzeźni. Zapraszamy również do zakupu biletów na wydarzenia organizowane w gmachu.

 

CCIC Intermodal Depo Dunikowo

CCIC Intermodal Depo Dunikowo jest to projekt pierwszego terminala intermodalnego suchego w województwie zachodniopomorskim. Powstanie Terminala pozwoli na utworzenie alternatywnej możliwości dla transportu ładunków intermodalnych do rozwijającej się na Pomorzu Zachodnim sieci przeładunkowo-logistycznej, łączącej m.in. Polskę z Niemcami, Skandynawią oraz Europą Wschodnią. Projektem zainteresowane są przede wszystkim liczne firmy e-commerce, które coraz częściej decydują się lokować swoje firmy na Pomorzu Zachodnim. Głównymi łańcuchami dostaw będą kontenery z największych europejskich portów, stamtąd kontenery trafiać będą do Dunikowa, a następnie mogą być składowane w magazynach ulokowanych w specjalnej strefie ekonomicznej.

Wartość terminalu to 80,5 miliona złotych netto. Spółka otrzymała dofinansowanie z UE o wartości 35,5 miliona złotych. Umowa z CUPT została podpisana 14.02.2020 roku.

 

CSL Inspire

W 2018 roku firma CSL otworzyła kolejną spółkę córkę, CSL Inspire, która jest firmą informatyczną, która specjalizuje się w rozwiązaniach IT dla branży logistycznej oraz dla innych stref biznesowych.

Są to rozwiązania dedykowane.

CSL Inspire jest firmą zrzeszającą różne pokolenia i łączącą ich doświadczenia. To niesamowite, jak możemy inspirować się nawzajem do dokonywania małych lub dużych zmian w biznesie i życiu prywatnym. Duża różnorodność osobowości, zainteresowań i poglądów jest niewątpliwie zaletą współpracy. Kiedy mówimy „doświadczenie”, mamy na myśli WARTOŚĆ największą ze wszystkich, umożliwiając nam połączenie kreatywnych pomysłów z nowoczesną technologią informatyczną. Nasze 20-letnie doświadczenie okazuje się przydatne w wielu sektorach gospodarki, szczególnie w logistyce i magazynowaniu, oferując naszym klientom narzędzia do rozwoju ich firm, które są nowoczesne i otwarte na innowacje.