Inspirujący rok dla CSL Inspire. Spółka szykuje się do wdrażania nowych rozwiązań!

2020-01-02

To był czas obserwacji rynku, pozyskiwania partnerów i klientów, ale i przygotowywania rozwiązań, które będą stanowić nowoczesną bazę informatyczną dla całej Grupy CSL. Jak mówi Przemysław Hołowacz, Członek Zarządu CSL Inspire, nowy projekt spotkał się z pozytywnym przyjęciem rynku zarówno logistycznego jak i ICT. Plany na rok 2020 również są bardzo obiecujące.

Customer i Event. Projekty CSL Inspire, które mogą podbić międzynarodowy rynek!
CSL Inspire to spółka córka firmy CSL i jeden z filarów całej naszej grupy. Rok 2019 to czas rozwijania projektu, który rozpoczął funkcjonowanie w roku 2018. Projekty, które jeszcze niedawno były zaledwie zalążkami inicjatyw, dzisiaj są z dużym sukcesem oferowane klientom, a informatyczne rozwiązania „szyte na miarę” cieszą się zainteresowaniem zarówno firm z branży logistycznej jak i z innych branż, które zainteresowane są nowoczesną formą komunikacji. CSL Inspire przygotowuje także kompleksowy program informatyczny dla całej Grupy CSL. – Z początkiem roku wdrożony zostanie program marketingowy Customer, który zupełnie inaczej podchodzi do obsługi klienta niż tradycyjne programy CRM. Klient jest naszym partnerem, umożliwiamy mu zwiększenie przychodów firmy, bo program analizuje dane, podpowiada rozwiązania, informuje o możliwościach cross-selingu, porównuje nasze oferty z ofertami innych firm z naszej branży. Kolejna sprawa to analiza wewnętrzna firmy. Program Customer informuje o tym, jakie pozycje z naszej oferty cieszą się największym zainteresowaniem, a jakie najmniejszym – informuje Przemysław Hołowacz, szef marketingu w Grupie CSL i Członek Zarządu CSL Inspire. Marzeniem informatyków CSL Inspire było stworzenie kompleksowego programu analizującego dane klientów, celem jest to by było to urządzenie wspierające rozwój firmy: – Customer to nie jest rozbudowany Excel. Działanie na tym narzędziu, praca z danymi pozwala na tworzenie strategii biznesowych – dodaje Przemysław Hołowacz.
Program jest uniwersalny – bo marketing działa przecież w każdej firmie. W Grupie CSL będzie mieć on zastosowanie przy bezpośredniej obsłudze klientów logistycznych, zarówno w spedycji morskiej jak i lądowej. – Customer CSL jest skrojony pod akurat naszą firmę i wiele elementów zostało przygotowanych dla specyfiki naszej firmy. Tak samo możemy przygotować pewne rozwiązania pod oczekiwania klientów z innych branż – dodaje.
Customer to nie jedyny produkt CSL Inspire, który niebawem będzie oferowany klientom: – Program Event to narzędzie dedykowane firmom, które organizują wydarzenia. Pomaga on w zarządzaniu konkretnymi projektami np. prowadzimy dokumenty i dane, drukujemy umowy i faktury, przyporządkowujemy konkretne rozwiązania pod obsługę danego eventu – słyszymy.

Myślimy globalnie, działamy lokalnie! CSL Inspire ma wiele pomysłów dla Szczecina i regionu
– CSL Inspire było na największych targach logistycznych w Europie w Monachium. Okazuje się, że nasze rozwiązania są bardzo dobre, to innowacyjne spojrzenie na usługi logistyczne. To narzędzie dla firm, które oferują swoim klientom najwyższy serwis. Wspieramy firmy, które w swoich usługach stawiają na jakość. Podczas targów spotkaliśmy wielu potencjalnych klientów i partnerów. Rozmawiamy np. z firmą z Poczdamu, która w swoich działaniach stosuje sztuczną inteligencję. Współpraca z takimi partnerami to wielkie wyzwanie, na które jesteśmy gotowi i które również bardzo nas inspiruje – mówi Przemysław Hołowacz, szef marketingu w Grupie CSL i Członek Zarządu CSL Inspire.
Na bazie wypracowanych programów, CSL Inspire zamierza szerzej wychodzić do kolejnych klientów. Rozmowy trwają i są bardzo zaawansowane. Spółka planuje za pośrednictwem partnerów z Poznania tworzyć prototypy ekosystemów gospodarczych. – Port nie jest oderwany od miasta, chcemy stworzyć coś w rodzaju „inteligentnego miasta”, zupełnie jak np. w Hamburgu. Chcielibyśmy zrealizować ten projekt pod kątem logistycznym, transportowym i informatycznym. Miasto i port muszą bliżej ze sobą współpracować, a my mamy na to pomysł. Plusem byłaby lepsza organizacja ruchu wokół portu, lepsza organizacja ruchu w mieście, o szczegółach będziemy opowiadać niebawem, bo to projekt niesamowicie nowoczesny – zapowiada Przemysław Hołowacz.

O kolejnych planach i pomysłach CSL Inspire przeczytacie na naszej stronie internetowej już niebawem!