Znów będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem! Logistic Innovation Day już 28 maja w Starej Rzeźni

2019-05-20

Znów będziemy się dzielić wiedzą i doświadczeniem! Logistic Innovation Day już 28 maja w Starej Rzeźni

To już trzecia odsłona projektu, który zainicjowała firma CSL Internationale Spedition. Celem jest integracja branży logistycznej i zachęcanie firm do współpracy i dzielenia się doświadczeniem: – Jak sama nazwa wskazuje projekt „To share knowledge and experience” ma na celu zapraszanie do Starej Rzeźni specjalistów z naszej branży, wykładowców akademickich, przedsiębiorców i samorządowców. Poprzednie edycje projektu spotkały się z pozytywnym odbiorem. W roku 2019 zajmiemy się promocją idei „Logistyka 4.0”. Będziemy więc mówić jak ważna jest kooperacja pomiędzy naszą branżą, a sektorem IT. W dzisiejszych czasach bez dobrej współpracy i wdrażania nowoczesnych technologii, logistyka nie ma szansy na rozwój. Cieszymy się, że nasze zaproszenie przyjęli wybitni specjaliści z branży IT, a także przedstawiciele Urzędu Miasta w Szczecinie i Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – mówi Przemysław Hołowacz z firmy CSL Internationale Spedition. Wydarzenie odbędzie się 28 maja w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Podmioty zainteresowani inicjatywą, wciąż mogą się zgłosić do udziału w wydarzeniu.

„Chcemy zaprezentować przedsiębiorcom rozwiązania prorozwojowe w logistyce”

Partnerem wydarzenia organizowanego przez CSL Internationale Spedition jest Agencja Rozwoju Metropolii Szczecinskiej oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego – obie instytucje zabiorą głos podczas spotkania, przedstawiając oferty dla branży logistycznej. Pojawi się także podsumowanie ostatnich lat, które pokazują, że nasz region staje się atrakcyjnym haabem logistycznym, zauważanym i docenianym przez inwestorów z innych krajów. Jaki jest cel organizacji takiego wydarzenia jak „Logistic Innovation Day”? Jak mówi Przemysław Hołowacz wciąż za mało mówi się o tym jak ważna w logistyce jest informatyzacja i szersza technologizacja. Dzisiaj bowiem logistyka, to nie tylko przeładowanie towaru z punktu A do B, klienci mają coraz większe oczekiwania, a firmy logistyczne muszą za tym nadążać: – Zachodniopomorskie ma wielki potencjał, chcemy zaprezentować firmom lokalnym rozwiązania prorozwojowe. Będziemy mówić jako spółka CSL Inspire o naszych inicjatywach, które docelowo usprawnią pracę w ich firmach, ułatwią budowanie relacji z klientami i usprawnią działanie. Zaprezentujemy także projekt budowy terminala intermodalnego w Strefie Ekonomicznej w Dunikowie, mowa o projekcie CCIC nad którym od kilku miesięcy bardzo intensywnie pracujemy, a który może okazać się rewolucją dla branży logistycznej i jej rozwoju w naszym regionie. Ten projekt ma sprowokować, że logistyka wejdzie na zupełnie innym poziom, usprawnione zostaną przeładunki oraz połączenia między innymi z Chinami – mówi Przemysław Hołowacz.

Rejestracja na wydarzenie nadal jest otwarta – mile widziani są zarówno dla przedsiębiorców, jak i naukowców i osób interesujących się rozwojem branży logistycznej. Jak mówią specjaliści – jest to poza IT najszybciej rozwijająca się branża w województwie zachodniopomorskim. W regionie przybywa powierzchni magazynowych, a uczelnie – zarówno publiczne jak i prywatne – rozszerzają swoje programy kształcenia o logistykę i kierunki pochodne, wzbogacając je także o przedmioty związane z ICT i nowoczesnymi technologiami.

Czym jest „Logistyka 4.0”?

Firma CSL Internationale Spedition postawiła sobie za cel inspirowanie przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego do jeszcze bliższej współpracy. Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem jest istotne, bo tylko sprawna współpraca może prowadzić do dynamicznego rozwoju. Podczas „Logistic Innovation Day” w Starej Rzeźni szeroko zaprezentowany zostanie działanie spółki CSL Inspire, na finał odbędzie się także networking, który miejmy nadzieję zaowocuje szeroką współpracą pomiędzy obecnymi podmiotami gospodarczymi w przyszłości: – CSL jest firmą logistyczną z regionu, w ostatnim czasie bardzo się rozwijamy i ciągle szukamy nowych rozwiązań. CCIC czyli projekt suchego terminala intermodalnego jest inicjatywą, która ma mocno rozpędzić tę branżę w naszym regionie i rozwiązać wiele problemów z którymi nasi klienci często się borykają. CSL Inspire to za to projekt technologiczny, który oferuje klientom unikalne rozwiązania informatyczne skrojone pod oczekiwania naszych klientów, mowa tutaj nie tylko o branży logistycznej – wyjaśnia Przemysław Hołowacz.

Podczas spotkania promowana będzie idea „Logistyki 4.0” – Nasze województwo zachodniopomorskie ma pewną przewagę konkurencyjną, w tym regionie krzyżuje się zachód i wschód, stąd jest blisko do Niemiec i do Skandynawii. Musimy więc mówić o rozwiązaniach, które sprawią, że jeszcze lepiej będziemy wykorzystywać nasze możliwości i potencjał. Logistyka 4.0 to idea korelacji branży logistycznej i IT, one dzisiaj nie mogą działać oddzielnie, nowoczesna logistyka jest zinformatyzowana, sugeruje i promuje rozmaite rozwiązania usprawniające naszą działalność. Promujemy rozwiązanie Logistyki 4.0, bo ludzi chętnych i gotowych do pracy jest coraz mniej. Żeby utrzymać przewagę konkurencyjną musimy myśleć o rozwiązaniach usprawniających pracę. Przy mniejszym zasobie osób, możemy działać na tym samym poziomie. To działanie „na plus” dla firm spedycyjnych, transportowych, magazynowych, ale i dla klientów, którym oferowane są wciąż usługi na najwyższym poziomie, a do tego mają np. dostęp bieżący do informacji o swoim towarze – dodaje Przemysław Hołowacz.

Te zagadnienia, ale i mnóstwo innych tematów już 28 maja podczas konferencji „Logistic Innovation Day” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zapraszamy do zapisywania się na wydarzenie. Spotkajmy się na Łasztowni i rozmawiajmy o przyszłości gospodarczej naszego regionu!