Wartości Grupy CSL – ZAUFANIE

2023-09-02

Kontynuujemy cykl „Wartości CSL” zainicjowany przez Kamilę Maślak. W sierpniu w naszych mediach społecznościowych pojawił się film dotyczący „Zaufania”. Naszym gościem w ramach cyklu była Weronika Mańkowska z działu finansowego i księgowego Grupy CSL.

Wartości Grupy CSL: wynik, zaufanie, otwarty umysł, szerokie perspektywy i razem.

Grupa CSL ma pięć wartości, które stanowią myśl przewodnią naszej codziennej pracy. Czas na trzecią z pięciu odsłon wartości. Tym razem mowa o zaufaniu. Coach Małgorzata Krawczak rozmawiała z Weroniką Mańkowską, ekspertką ds. finansów i rozliczeń pracującą w dziale księgowości Grupy CSL.

– Zaufanie w firmie to fundamentalna wartość bez której nie można efektywnie współpracować. Musimy się znać, ufać sobie, mieć do siebie szacunek. W dziale, w którym pracuje musimy mieć zaufanie kierownictwa firmy, ale i zaufanie między pracownikami. To zawód w którym etyka, wiarygodność i bezpieczeństwo są konieczne. Musimy także ufać swojej wiedzy – mówi Weronika Mańkowska, uczestniczka podcastu.

Dlaczego rozmawianie o wartościach jest ważne? To podstawa naszej etyki w pracy i wyznacznik dobrej kultury organizacyjnej w firmie.

 – Nie ma dobrej współpracy bez zaufania. To jest wartość, którą buduje się z czasem. Nie mamy zaufania na start. Musimy zdobyć doświadczenie siebie i pewnego wzajemnego poznania. To jest wartość na którą się pracuje – mówi coach Małgorzata Krawczak.

  Każda z wartości jest zilustrowana obrazem przygotowanym przez inicjatorkę cyklu – Kamilę Maślak.

– Nasza trzecia wartość powstała w wariantach kolorów ciepłych. Chciałam podkreślić przez estetykę tej pracy, jak ważne jest ciepło w budowaniu tej wartości. Praca powstała farbami akrylowo-plakatowymi, czyli tak jak dwie poprzednie wartości – mówi Kamila Maślak. – Dwa elementy tej pracy się łączą i otwierają. To symbolika moich wyobrażeń na temat tej wartości – mówi artystka.

Wszystkie niebawem zostaną zaprezentowane podczas wystawy w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.