WARTOŚCI GRUPY CSL. Szerokie perspektywy

2023-07-03

Takiego projektu Grupa CSL jeszcze nie realizowała – to odważne spojrzenie na to, jak wygląda nasza praca w parciu o coś więcej niż tylko profesjonalną wiedzę praktyczną, ale i o wartości i idee, które są nam bliskie. Grupa CSL ma zdefiniowanych pięć wartości przewodnich. Przez kolejne miesiące będziemy prezentować w naszych mediach społecznościowych omówienie tych wartości z perspektywy pracowników i zarządzających Grupą CSL.

WARTOŚĆ NUMER 1 – Szerokie perspektywy.

Jak ważne są w logistyce? Jak ważne są, by sięgać po nowe cele i ciągle dążyć do rozwoju? Czy szerokie perspektywy to kwestia pracy zespołu czy indywidualnie jego członków? O tym i nie tylko w rozmowie z Małgorzatą Krawczak, coachem – mówiła Patrycja Przybyszewska, członkini zespołu ds. rozwoju Grupy CSL. Rozmowę możecie zobaczyć już na Facebooku Grupy CSL. Niebawem będzie także na naszym YouTube.

Wartości są bardzo ważne. Grupa CSL ma ich pięć. Pierwsza omówiona przez coach Małgorzatę Krawczak to SZEROKIE PERSPEKTYWY.

– Szerokie perspektywy to sprawa bardzo indywidualna dla każdego pracownika i menadżera. Chciałbym żebyśmy mieli inne postrzeganie siebie nawzajem, ale i biznesu w świecie biznesu. Wszystko w biznesie dzieje się dla ludzi, ale i dzięki ludziom – musimy o tym pamiętać. Grupa CSL jest pełna humanistycznych myśli i rozwiązań. Chciałabym, by szerokie perspektywy otwierały nam umysł i serca na innych, by firma żyła ludzkim rytmem – mówi coach Małgorzata Krawczak.

– Wartości to DNA firmy. Zapisane jest w nich to, co jest ważne dla firmy. One muszą być kompatybilne z wartościami ludzi, którzy w niej pracują. Firma musi mieć więc swoje myśli przewodnie zakorzenione w mentalności ludzi, którzy w niej pracują. Pracownicy powinni się utożsamiać z wartościami firmy – mówi coach Małgorzata Krawczak.

Co o wartościach Grupy CSL mówi Patrycja Przybyszewska?

– CSL wyróżnia się na tle innych firm. Jest to firma rodzinna, tutaj relacje odgrywają zdecydowanie bardzo ważną rolę. Mowa o relacjach wewnątrz zespołu, ale i relacjach z klientami czy partnerami biznesowymi. Szukamy nowych rozwiązań, pracujemy razem, nie patrzymy na najprostsze i najszybsze rozwiązania, a szukamy tych, które będą alternatywne, innowacyjne i efektywniejsze. Jesteśmy motywowani do szukania rozwiązań, które zaskoczą. Tak rozumiem szerokie perspektywy – mówi Patrycja Przybyszewska.

Kolejną omówioną wartością będzie OTWARTY UMYSŁ. Tym razem odpytywana będzie Kamila Maślak z Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Kamila przygotowała także serię obrazów. Każdy będzie przedstawiać jej interpretację wartości Grupy CSL.