W grudniu więcej kontroli? Grupa CSL dla Polski Morskiej

2024-12-26

Pracownicy Grupy CSL mają zwykle w grudniu jeszcze więcej pracy niż w innych miesiącach roku. Wynika to z faktu, że wiele obowiązków dotyczy np. kontroli produktów spożywczych czy kontroli ryb eksportowanych ze Szczecina albo… importowanych do Polski. Zadaniem pracowników spedycji morskiej i lądowej jest przygotowanie transportu tak, by został bezpiecznie odebrany lub odprawiony do klientów. W listopadzie i w grudniu takich zleceń jest nawet… 50% więcej niż w innych miesiącach roku.

O szczegółach opowiedzieliśmy portalowi Polska Morska.

Każdy transport przechodzi skanowanie oraz ewentualne inspekcje służb weterynaryjnych i celnych. Szczególną uwagę zwraca się na towary, które pochodzą od nowych producentów lub po raz pierwszy trafiają do portu.

– W przypadku takich towarów zawsze realizowane są kontrole, aby upewnić się, że wszystko jest zgodne z przepisami i etykietami – mówi Hołowacz. – Obejmują one m.in. weryfikację jakości towaru, zgodności etykiet oraz sprawdzenie zawartości substancji.

Do tej pory wszystkie inspekcje przebiegały bez zastrzeżeń, a produkty spełniały wymagane standardy.

Szczecin jako kluczowy port dla ryb i mrożonek

Port w Szczecinie odgrywa znaczącą rolę w handlu rybami i produktami mrożonymi. Na jego terenie znajdują się dwie duże chłodnie oraz kilka mniejszych poza portem, które obsługują zarówno rynek krajowy, jak i zagraniczny.

– Szczecin jest jak duży market – można tu znaleźć wiele gatunków ryb i owoców morza. Aż 85% tych produktów trafia na polski rynek, reszta do Niemiec i Czech – dodaje Hołowacz.

Więcej informacji: