Tunel w Świnoujściu otwarty. Komentarz Prezes Laury Hołowacz

2023-07-03

– Będziemy jak Chorwacja, Bułgaria czy Albania. Wierzę, że Świnoujście ma potencjał, by przyciągnąć europejskich turystów. Ostatni „spowalniacz” rozwoju tej miejscowości znika w piątek. Pomorze Zachodnie dzięki tunelowi w Świnoujściu pozbywa się problemu, który blokował rozwój najpiękniejszego i najnowocześniejszego nadmorskiego kurortu w regionie – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie. Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz wypowiedziała się w temacie tunelu w Świnoujściu, w komunikacie przygotowanym przez Północną Izbę Gospodarczą w Szczecinie.

   Czy poza turystyką inne aspekty życia gospodarczego regionu zyskają na tym, że w Świnoujściu powstał tunel? Eksperci nie mają wątpliwości, że tak. Świnoujście od lat buduje swoją gospodarkę na dwóch nogach: turystyka i przemysł. Sektor portowy również zyska na tym, że tunel powstał.

– To zyski bardziej pośrednie niż bezpośrednie, bo oczywiście głównym beneficjentem jest turystyka i usługi. Prawda jest jednak taka, że zainteresowanie inwestorów z sektora TSL jest możliwe, gdy mogą oni bez problemu dotrzeć do miasta w którym będą inwestować. Teraz będzie to możliwe – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

 – Tunel daje temu miastu dostępność. Nie można przyciągnąć turystów, inwestorów, nowych mieszkańców bez odpowiedniego zaplecza infrastrukturalnego. Widzimy, że sektor TSL również liczy na to, że tunel poprawi komunikację i sprawi, że dostęp do portów, terminali czy firm przemysłowych będzie łatwiejszy. Sektor TSL i branża transportowa patrzy na inwestycję bardzo przychylnie – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.

   Pierwsi kierowcy przejadą tunelem w piątek wieczorem. Inwestycja jest warta ponad 770 milionów złotych.

PUBLIKACJE PRASOWE Z WYPOWIEDZIĄ PREZES LAURY HOŁOWACZ:

https://logistyka.rp.pl/drogowy/art38681581-swinoujscie-moze-dolaczyc-do-europejskiej-czolowki-kurortow-nadmorskich
https://www.propertynews.pl/tereny-inwestycyjne/tunel-w-swinoujsciu-szansa-dla-miasta-i-pomorza-zachodniego,133791.html
https://www.portalsamorzadowy.pl/inwestycje/w-piatek-otwarcie-tunelu-w-swinoujsciu-przedsiebiorcy-juz-licza-zyski,472024.html
https://www.eska.pl/szczecin/dzieki-tunelowi-swinoujscie-moze-stac-sie-potega-aa-TUfd-mfUS-sTWs.html
https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/inzynieria-i-innowacje/tunel-bedzie-otwarty-w-piatek-swinoujscie-moze-dolaczyc-do-europejskiej-czolowki-kurortow-nadmorskich-86626.html