TSKAE 2023. Dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem

2023-10-15

Blisko 100 uczestników wzięło udział w szóstej edycji wydarzenia To share knowledge and experience. W miniony czwartek Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia stało się przestrzenią, gdzie dzieliliśmy się wiedzą i doświadczeniem – tym razem w kontekście bardzo międzynarodowym.

Wydarzenie organizuje Grupa CSL, Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego oraz kancelaria prawna MNB Legal.

  • Pierwszy temat dotyczył sektora TSL. Nowoczesne magazyny to jest rzecz, którą musi interesować przedsiębiorców zajmujących się handlem
  • AI – Sztuczna Inteligencja. Zdominuje nasze firmy? Jakie sektory najbardziej? Czy w sektorze TSL jest już używana, a jeżeli nie to kiedy będzie?
  • Zielony Wodór. Podczas wydarzenia TSKAE odbyła się prezentacja łodzi CICHA MOC, której Matką Chrzestną jest prezes Laura Hołowacz. Dyskutowano o tym pierwiastku przyszłości, który być może zrewolucjonizuje gospodarkę

Wydarzenie było merytorycznym i frekwencyjnym sukcesem. Planujemy kolejną odsłonę jesienią 2024. Zależy nam na budowaniu relacji z firmami działającymi na terenie Pomorza Zachodniego oraz na polsko-niemieckim pograniczu.

– Rozmowa, spotkania, wymiana doświadczeń. Ta edycja jest wyjątkowo emocjonująca, bo mamy trzy tematy. Magazyn jest sercem łańcucha dostaw, chcemy mówić o automatyzacji, robotyzacji i o tym, jak wdrażać nowoczesne rozwiązania w przypadku magazynów obecnych u nas w regionie? Jak budować nowoczesne magazyny, które będą mieć wpływ na rozwój przestrzeni w naszych aglomeracjach – mówi Prezes Laura Hołowacz.

– Zielony wodór to jest nasza przyszłość. W budowie są statki napędzane zielonym wodorem i mówimy tu o wielkich okrętach. Zależy nam na coraz większej niezależności energetycznej. To nam gwarantuje hybrydowość – mówi prezes Laura Hołowacz.

Podczas spotkania była okazja do zobaczenia łodzi CICHA MOC, która została ochrzczona w sierpniu 2023 podczas wydarzenia Żagle.   

– Bardzo dziękuje całemu zespołowi Grupy CSL za wspaniałą pracę i zaangażowanie – dodaje prezes Laura Hołowacz.