Taki wieczór zdarza się raz na 25 lat. RELACJA I ZDJĘCIA z 25-lecia Grupy CSL

2023-03-20

 – Misją Grupy CSL jest kreowanie nowych rozwiązań logistycznych w odpowiedzi na potrzeby rynku pod kątem kompleksowości i pełnego pakietu nowoczesnych usług. To były pracowite lata, ale piękne. Udało nam się stworzyć wspaniały zespół i ostatnie lata były dla nas czasem ogromnego rozwoju, choć to czas pandemii i inflacji – mówiła podczas uroczystości 25-lecia Grupy CSL Prezes Laura Hołowacz.

25 lat Grupy CSL. Rocznicę świętowaliśmy w Starej Rzeźni

Grupa CSL to największy w województwie zachodniopomorskim operator logistyczny działający zarówno w spedycji morskiej, lądowej jak i transporcie intermodalnym. Grupa posiada agencję celną oraz oddziały w Świnoujściu oraz Trójmieście. Firma zatrudnia ponad 60 osób. Poza działalnością logistyczną, Prezes Laura Hołowacz powołała do życia Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które istnieje już 8 lat i jest jednym z pionierów rewitalizacji Łasztowni.

– Jestem dumna, że CSL kończy 25 lat. Bardzo dziękuje moim partnerom za zaufanie. 25 lat temu przyszła do wspólników młoda dziewczyna i powiedziała, że chce zakładać firmę logistyczną. Czy to się musiało udać? Niekoniecznie. Oni jednak wiedzieli, że jak jest wizja, to jest też determinacja do realizacji. Tak było przez te wszystkie lata – mówi Prezes Laura Hołowacz.

    – To nie jest firma na jedno pokolenie, a projekt na lata. Jesteśmy wśród przyjaciół i partnerów, mogę więc mówić, że w tym momencie mamy najlepszy czas w naszej historii. W roku 2021 zwiększyliśmy swoje przychody o 96 proc. – zaznaczyła Pani Prezes. – W roku 2022 powtórzyliśmy wzrost, już nie w takim stopniu, ale o 25 proc. i są dobre wyniki. To jest sukces – dodała.

W czasie uroczystości zaprezentowano film o historii i przyszłości Grupy CSL. Wręczono wyróżnienia dla najbardziej doświadczonych pracowników oraz specjalną nagrodę otrzymała przyjaciółka Grupy CSL Prezes Hanna Mojsiuk, zarządzająca Północną Izbą Gospodarczą w Szczecinie.

Hanna Mojsiuk: „Myślę, że kiedyś Laura Hołowacz będzie mieć w Szczecinie ulicę swojego imienia”

  W czasie gali w Starej Rzeźni głos zabierali przedstawiciele samorządu: prezydent Szczecina i marszałek województwa oraz prezes Hanna Mojsiuk z Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie, która odebrała specjalną nagrodę.

     – CSL to podmiot z klasą nie tylko na rynku logistycznym, ale i firma z wizją, realizujący projekty w naszym mieście. Dziękuje, że macie takie pomysły jak Stara Rzeźnia, trwajcie w tym dalej. Oby kolejne lata były równie udane – mówi prezydent Szczecina Piotr Krzystek.

   – Stara Rzeźnia to przykład modelowej rewitalizacji jeżeli chodzi o środki z Unii Europejskiej.  Jeżeli chcecie Państwo poznać człowieka renesansu, to wiem, że to może nie być dla Państwa łatwe, ale musicie przyjechać do Szczecina i poznać Panią Laurę Hołowacz. CSL to lider branży logistycznej w Szczecinie, ale Pani Laura to nie tylko rzetelna business woman, ale i kobieta pełna miłości i pasji. Miłości do morza, żeglarstwa, ale przede wszystkim do Szczecina – mówił Marszałek Olgierd Geblewicz.

    – Taki piękny jubileusz jest dowodem na to, że firma Pani Laury Hołowacz przez ostatnie lata wyrosła na giganta, który obsługuje klientów z całego świata i jest wzorem tego, jak radzić sobie w trudnych sytuacjach. CSL to firma zwinna i dynamiczna, doskonale zarządzana, posiadająca wykwalifikowaną kadrę menadżerską. Poradziła sobie z wojną i z pandemią, odparła inflację i kryzysy gospodarcze, jakie nawiedzały świat dekadę temu i w ostatnim czasie. Pani Laura Hołowacz to prawdziwa ikona biznesu. Osoba udowadniająca, że prowadząc biznes można być przedsiębiorcom zaangażowanym społecznie, odpowiedzialnym, zjednującym ludzi i budującym relacje. To jej determinacja sprawiła, że Łasztownia w Szczecinie ożyła. Myślę, że kiedyś Laura Hołowacz będzie mieć w Szczecinie ulicę swojego imienia – mówiła Hanna Mojsiuk, Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

  Gala jubileuszowa uświetniona była występem artystycznym Krzysztofa Baranowskiego, zespołu Tea Time Boogie oraz pokazem tanga w wykonaniu Doroty i Adriana Grygierów.