STAWIAMY NA LUDZI!

2020-05-25

CSL Sp. z o.o. jest polską firmą spedycyjną z siedzibą w Szczecinie. Spółka angażuje się w liczne inicjatywy prospołeczne, co zostało docenione przez Kapitułę Programu Liderzy Społecznej Odpowiedzialności 2020, która uhonorowała firmę tytułem Laureata aż w dwóch kategoriach: Dobra Firma i Dobry Pracodawca.

O sukcesie spółki, jej strategii i zaangażowaniu w działania na rzecz lokalnej społeczności rozmawiamy z Laurą Hołowacz, Prezes Zarządu CSL Sp. z o.o.

Czym konkretnie zajmuje się Państwa przedsiębiorstwo?

Mamy bardzo szeroki wachlarz usług. Zajmujemy się spedycją morską, lądową, a nawet lotniczą. Ponadto oferujemy usługi w zakresie magazynowania towarów, ubezpieczeń oraz agencji celnej. Odbiorcami naszych usług są klienci z całego kraju, Europy i świata.

Na rynku jest wiele firm o podobnym spektrum działalności. Jak udało się Państwu przetrwać i osiągnąć sukces?

Mamy szczęście do ludzi. Poznaliśmy osoby, które odpowiednio nas poprowadziły w kierunku rozwoju firmy. Ponadto, jesteśmy konsekwentni i trzymamy się strategii obranej już na samym początku, którą jest rozwój jakości świadczonych usług. Nie kopiujemy nikogo, podążamy własnymi ścieżkami. Bardzo ważne jest dla nas budowanie dobrych relacji z innymi – zarówno z naszymi partnerami biznesowymi, jak i z pracownikami. Mamy świetny zespół, bardzo kreatywnych ludzi, którzy często sami podejmują różne inicjatywy, nie tylko zawodowe, ale i społeczne. Przy tej okazji warto zaznaczyć, że część naszych pracowników stanowią absolwenci Akademii Morskiej ze Szczecina, którzy po skończeniu nauki i odbyciu u nas stażu zostali zatrudnieni w CSL-u. Staramy się także budować jakość pracy w zakresie szkolenia do zawodu, a naszym stażystom dajemy wiedzę praktyczną w zakresie przygotowania do wykonywanej pracy.

W swojej działalności nie zapominają Państwo również o działaniach na rzecz lokalnej społeczności.

W 2012 r. postanowiliśmy kupić zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej wyspie Łasztownia, zmodernizować go i zaadoptować jako siedzibę firmy. Ponieważ jesteśmy bardzo głęboko zakorzenieni w tutejszej kulturze, niemal od razu podjęliśmy decyzję o utworzeniu na tym obszarze Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. To szczególne miejsce o wyjątkowym klimacie, którego celem jest promowanie i rozpowszechnianie przedsięwzięć kulturalnych, edukacyjnych oraz morskich związanych z naszym miastem. Mamy wiele zaprzyjaźnionych osób, którym udostępniamy nasz obiekt do spotkań autorskich z lokalną społecznością – bo Szczecin tworzą ludzie. Są to m.in. Monika Szwaja, pisarka i dziennikarka telewizyjna, Monika Dyker-Woźniak, Prezes Stowarzyszenia Progressum, Anna Neugebauer, z pochodzenia Górnoślązaczka, organizatorka „Saloniku u Anny” czy prof. Jacek Rudnicki, lekarz pediatra, który prowadzi wykłady z zakresu nowoczesnej medycyny. Należy również wspomnieć o Włodziemierzu Grycnerze, Kapitanie Żeglugi Wielkiej i Komandorze Flisu Odrzańskiego, którzy jest inicjatorem Skweru Kapitanów mieszczącego się na terenie Starej Rzeźni oraz o zespole Filipinki, który w zeszłym roku obchodził u nas jubileusz 60-lecia swojego istnienia. W styczniu tego roku na terenie naszego Centrum odbył się koncert z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Mając na uwadze obecną sytuację związaną z pandemią, nie zapominamy również o potrzebach innych. Przekazaliśmy środki higieniczne oraz pieniądze na zakup respiratora dla Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie, środki higieniczne dla Domu Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej, wsparliśmy także FundacjęTruckers Life w zakresie zakupu pakietów pomocowych.

Więcej informacji na stronie spolecznieodpowiedzialni.info.