Śpiewająca Pani z sekretariatu

2017-10-17

W CSL Internationale Spedition pracują ludzie wielu pasji. Kateryna Shevchuk swoje obowiązki jako Asystentka Zarządu wykonuje dosłownie i w przenośni śpiewająco. Nasza koleżanka jest bowiem aktywną solistką Chóru Akademii Morskiej w Szczecinie. Grupa wokalna ostatni rok może uznać za najlepszy w karierze; przeglądy, koncerty, przesłuchania czy wspólny występ z Andrea Bocellim podczas regat The Tall Ship Races 2017. Jak Katerynie udaje się pogodzić pracę z pasją?

Kateryna studia na Akademii Morskiej w Szczecinie rozpoczęła sześć lat temu i od razu zaangażowała się w działalność prężnie działającego Chóru. Formacja już wtedy aktywnie koncertowała stając się wzorem dla innych tego typu grup muzycznych. Jak mówi nigdy nie zajmowała się śpiewaniem, ale grała na instrumentach: – Pomysł wstąpienia do chóru miałam jeszcze przed studiami. Zobaczyłam na stronie Akademii Morskiej, że istnieje taki chór i pomyślałam, że to może być doskonały sposób na realizowanie swojej pasji. Poszłam na przesłuchanie i dostałam się do grupy – relacjonuje nasza koleżanka z pracy. Po wstąpieniu do grupy okazało się, że Chór Akademii Morskiej w Szczecinie to nie jest taki zwykły chór gdzie sobie kilka osób śpiewa od czasu do czasu. Formacja prowadzona przez Sylwię Fabiańczyk – Makuch to prawdziwa gwiazda wśród grup wokalnych. Koncertuje na całym świecie, zdobywa prestiżowe wyróżnienia, nagrywa płyty i teledyski. Kateryna świetnie odnalazła się w grupie: – Bawimy się, tańczymy na scenie, bardzo podoba mi się repertuar, który dobiera Pani Sylwia. Uwielbiam podróżowanie z naszą grupą, wiele krajów odkryłam dzięki Chórowi Akademii Morskiej. Prawie każdy wyjazd zapada w pamięć, jeżeli chodzi o nagrodę to najbardziej emocjonujący był wyjazd na Litwę gdzie zdobyliśmy pierwsze Grand Prix, to było absolutnie zniewalające uczucie, łzy pojawiały się w oczach – mówi Kateryna.

Wśród sukcesów Chóru Akademii Morskiej można wyliczać dziesiątki nagród. Kateryna Shevchuck jest uczestniczką właściwie większości przeglądów i festiwalu w których formacja bierze udział. Razem z Chórem kręciła także teledysk na Malcie do utworu „Paradise” popularnej grupy Coldplay. Ten rok dla grupy jest absolutnie wyjątkowy za sprawą dwóch wydarzeń artystycznych; koncertu podczas regat The Tall Ship Races 2017 z Andrea Bocellim oraz dzięki koncertowi „Wspólne brzmienia” z Kayah i zespołem Kroke: – Występ z Boccellim to było coś niesamowitego i do końca nie wierzyłam, że wystąpimy z taką gwiazdą na jednej scenie. Ogromne emocje, niedowierzanie, to wielkie szczęście znajdować się z taką gwiazdą na scenie. Był to zaszczyt, długo się przygotowywaliśmy i uwielbiam wracać do tych wspomnień. Będę do końca życia pamiętać te wrażenia i te niezwykłe emocje. A jeżeli chodzi o „Wspólne brzmienia” najbardziej podobało mi się śpiewanie z Kroke, na scenie była niezwykła atmosfera, powiedziałabym wręcz, że czarodziejska – dodaje Kateryna.

Na co dzień Kateryna Shevchuk jest osobą „pierwszego kontaktu” w firmie CSL Internationale Spedition. To jej głos usłyszycie jako pierwszy gdy zadzwonicie do sekretariatu naszej firmy. Liczymy i kibicujemy w dalszym rozwoju pasji!