Sektor TSL potrzebuje rozmów na temat przyszłości. Podsumowanie Intermodal in Poland 2022

2022-12-03

– Podejmując się organizacji wydarzenia Intermodal in Poland North-South w Starej Rzeźni wiedzieliśmy, że to wielkie wyzwanie. Mnóstwo gości z całej Europy, ważne tematy, wysoka ranga wydarzenia. Nie spodziewałem się tak wielkiego sukcesu. Miejsca skończyły się dwa tygodnie przed rozpoczęciem spotkania. Tak wielka frekwencja i zainteresowanie konferencją pokazuje, że „Szczecin to nie jest koniec świata” i, że potrzebujemy spotkań, networkingu i żywej dyskusji o przyszłości gospodarki i sektora TSL – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

Intermodal in Poland North-South odbyło się 30 listopada i 1 grudnia w Szczecinie. Wydarzenie zorganizowane zostało w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, a jednym z elementów składowych konferencji była wizyta studyjna w Porcie w Szczecinie.

Wykłady otwierające przygotowane przez przedstawicieli Portu Szczecin-Świnoujście, Centrum Unijnych Projektów Transportowych, Urząd Transportu Kolejowego oraz Poznański Instytut Technologiczny, a następnie dyskusje panelowe dotyczące wpływu agresji Rosji na Ukrainę na cały sektor TSL w Europie i kolejne ważne dyskusje. Drugiego dnia wizyta w Porcie w Szczecinie oraz kolejne dwie debaty: „Perspektywy rozwoju branży TSL na korytarzu Północ – Południe” i „Narzędzia i strategie rozwoju sektora logistycznego na Pomorzu Zachodnim”. Wydarzenie odbyło się przy pełnej frekwencji, a jego wartość merytoryczna została bardzo pozytywnie oceniona przez uczestników.

  – Uważamy, że Intermodal in Poland było jednym z najważniejszych spotkań branży TSL w Polsce w tym roku. Rozmawialiśmy o najbardziej aktualnych tematach, ale jednocześnie postawiliśmy na dyskusje o przyszłości, o transporcie intermodalnym i o tym, jak sprawić, by transport w Polsce rozwijał się jeszcze dynamiczniej. Mam nadzieje, że nasi goście wyjechali ze Szczecina z dobrymi doświadczeniami, wiedzą i nowymi kontaktami biznesowymi – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL. – Będziemy pracowali nad kontynuacją naszego wydarzenia. Być może w jeszcze szerszej formule. Może trzydniowej? – dodaje Przemysław Hołowacz.

DCIM\100MEDIA\DJI_0099.JPG

Elementem dodatkowym była niemal spontaniczna „Strefa kibica” zorganizowana w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia po pierwszym dniu konferencji, gdy swój mecz rozgrywała reprezentacja Polski.

Bardzo dziękujemy naszym partnerom:

Organizatorzy:

Grupa CSL, Intermodal News

Partnerzy Generalni:

Zarząd Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, Nova Tracking, Wielton,

Partnerzy Główni:

Oltis Polska, Galan Logistics,

Partnerzy:

Netco, Kalmar, Polferries, Schavemaker, Contargo, Level Systems

Patronaty:

Zachodniopomorski Klaster Morski, Urząd Transportu Kolejowego, Północna Izba Gospodarcza, Prezydent Szczecina Piotr Krzystek, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz, News Silk Road Network, Politechnika Morska w Szczecinie, Agencja Rozwoju Metropolii Szczecińskiej.

DCIM\100MEDIA\DJI_0074.JPG