Rok wyzwań dla Spedycji Morskiej Grupy CSL. Czas na podsumowania!

2020-01-02

– W spedycji morskiej każdy rok jest inny, czy był lepszy czy gorszy, to przyjdzie nam podsumowywać pewnie trochę później. Na pewno był to czas ciekawy i pełen wyzwań. Działo się dużo w eksporcie, obsługujemy Calsberga, więc to jest wyzwanie, które ma duże znaczenie dla naszej firmy i możemy powiedzieć, że współpracujemy z firmą, która jest lokalną marką, czyli Bosmana. Jakie jeszcze trendy zaobserwowano w tym roku na rynku i czy Grupa CSL pozytywnie podsumowuje ten czas?

Specjaliści Grupy CSL z Działu Spedycji Morskiej zwracają uwagę, że był to rok nietypowy, bo spodziewane zawahania sezonowe np. przy obrocie towarami masowymi nie miały miejsca. Widoczne są jednak spadki np. w transporcie nawozów. Główną grupę naszych ładunków stanowi przewóz aluminium, widoczny jest tutaj wzrost.

– Na pewno podstawą naszego portfela klientów są kontrakty długoterminowe odnawiane rokrocznie, ale możemy się pochwalić także wzrostem nowych klientów, szczególnie z polecenia. Mamy nowych klientów, dzięki firmom z którymi już współpracowaliśmy. Takich poleceń nam trzeba, jest to dowód, że nasza praca działa i mamy zamiar rozwijać się w tym kierunku w kolejnych latach.

Rok 2019 nie przyniósł zmian jeżeli chodzi o destynacje z których importujemy towary dla naszych klientów. Ich kierunek uzależniony jest w dużej mierze od grup towarowych.

– Główną grupą ładunkową pozostają ładunki mrożone, czyli ryby i owoce morza. Jeżeli trafiają się nowi klienci to możemy mówić np. o Indonezji, Nowej Zelandii czasem Ameryka Południowa czy Chiny i Wietnam.

– Naszym głównym zadaniem jest przygotowanie takiej obsługi dla klienta, by przedstawić mu ofertę horyzontalną, skupioną nie tylko na obsłudze morskiej, ale i na współpracy z Agencją Celną czy z zapewnieniem mu magazynowania lub obsługi transportu lądowego jeżeli jest taka potrzeba, bo klient może być lokalny, bo może go interesować tylko jedno z zadań. Klienci z różnych części świata są zainteresowani kompleksową obsługą, chcą współpracować z jedną firmą, za to ufać jej w 100% i mieć zapewnienie, że wszystkie zlecone zadania zostaną zrealizowane. Takim partnerem jest właśnie Grupa CSL. Dowodem na to jest ilość pozytywnych opinii, wracających klientów i nowych klientów.
Zabezpieczenie towarów w spedycji morskiej jest poważnym zadaniem. W roku 2019 współczynnik pozytywnych opinii dla pracy Grupy CSL był niemal 100%!

– Staramy się poznać specyfikę działalności naszego klienta i pod branżę oraz oczekiwania dobrać sposób zabezpieczenia towaru. To bardzo istotny proces, jeżeli przewozimy papier to kontener musi być bezwzględnie szczelny. Jeżeli przewozimy granit to szczelność nie jest tak istotna jak np. trwałość i struktura. Specjalnej obsługi wymaga np. wspomniany już wcześniej Calsberg, gdzie podłoże przestrzeni przewozowej musi być idealnie gładkie, płyty nie mogą pracować na złączeniach. To trudne wyzwanie, któremu w 2019 roku udało się podołać.

Jaki będzie rok 2020? Planów i wyzwań jest już całkiem sporo – o wszystkich będziemy informować niebawem!