Poprowadź restaurację w najmodniejszym miejscu w Szczecinie!

2020-02-14

Stara Rzeźnia to kultowe miejsce na szczecińskiej Łasztowni. Każdego dnia przyciąga mieszkańców bogatą ofertą artystyczną. Organizujemy koncerty, wystawy oraz wykłady i warsztaty dla dzieci. Odwiedzający chwalą miejsce za niepowtarzalny klimat oraz jakość obsługi na najwyższym poziomie. W budynku odbywają się prestiżowe koncerty gwiazd wielkiego formatu, organizujemy cyklicznie wydarzenia takie jak Dni Ulicy Zbożowej, a w okresie Świąt dbamy o nastrój i wsparcie potrzebujących dzięki uwielbianej przez wszytskich akcji Gwiazdka nad Łasztownią. Dzięki organizacji tak wielu ciekawych wydarzeń – Stara Rzeźnia stała się miejscem rozpoznawalnym, z silną pozycją na rynku imprez kulturalnych. Nasza oferta jest bardzo szeroka i skierowana do wielu grup. Klienci mają możliwość wynajęcia sal na indywidualnie wydarzenia firmowe, bądź prywatne.

[rl_gallery id=”1513″]

W budynku Starej Rzeźni mieści się sfera kulturalna oraz restauracyjna. W sferze kulturalnej do dyspozycji mamy cztery sale:

 • Sala Iluzjon – klimatyczna sala koncertowo-eventowa o powierzchni 218m2, mieszcząca 200 miejsc siedzących w ustawieniu teatralnym. Istnieje możliwość dowolnej aranżacji sali.
 • Sale Kubryk Literacki i Galeria Szczecińska – dwie, połączone przestrzenie dające łącznie 160m2 powierzchni, nadającej się idealnie jako miejsce na catering lub bankiet.
 • Sala Młode Wilki – sala konferencyjna o powierzchni 25m2 z miejscem dla 20 osób, wyposażona w stół konferencyjny, projektor, ekran i flipchart.
 • Restauracja Rzeźnia Szczecin – 236m2 – to osobny lokal mieszczący się w tym samym budynku, który klimatem nawiązuje do stylu loftowego i skandynawskiego. Zachwyca oryginalnością wystroju oraz jakością wykończenia. Tutaj każdy czuje się doskonale. Restauracja ma dodatkowy atut – Mesę Kapitańską, która została wydzielona w ramach restauracji.
 • Mesa Kapitańska – 102m2 – to pomieszczenie wystylizowane na tawernę morską. Jest pełna żeglarskich i marynistycznych akcentów, z okien widzimy piękną Odrę, a cała część restauracji wzbogacona została unikatowymi pamiątkami przekazanymi przez kapitanów i ludzi morza. Jest to miejsce, w którym organizowane są rozmaite morskie spotkania. Łasztownia to wyspa związana z portem, morzem, z żeglarzami. W Mesie Kapitańskiej znajduje się koło ze statku Kociewie, telegraf statkowy oraz prywatne pamiątki zebrane od Kapitanów Żeglugi Wielkiej. Ściany Mesy ozdobione są pięknymi zdjęciami i pracami plastycznymi związanymi z morzem. Wszystko utrzymane jest w tawernowym, drewnianym klimacie.

[rl_gallery id=”1518″]

Poprowadź restaurację w najmodniejszym miejscu w Szczecinie!
Stara Rzeźnia przyciąga tłumy mieszkańców. To potencjalni klienci restauracji Rzeźnia Szczecin. Po pięciu latach współpracy kończy się umowa z dotychczasowym dzierżawcą. Grupa CSL szuka nowego restauratora, który z pasją poprowadzi lokal.

 • Nowy restaurator będzie mógł korzystać ze świetnie prosperujących miejsc, które wpisały się już w tożsamość Szczecina oraz cieszą się zainteresowaniem konkretnych grup odbiorców.
 • Restauracja Rzeźnia będzie integralną częścią Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które każdego tygodnia organizuje szereg wydarzeń, które przyciągają tłumy. Kiedy coś się dzieje na Łasztowni – restauracja zawsze jest pełna gości.
 • Każdego roku Stara Rzeźnia realizuje ponad 250 wydarzeń o charakterze biznesowym, kulturalnym i społecznym. Nasz restaurator zapewnia catering, poczęstunek i zaprasza gości.
 • Zależy nam na dobrej współpracy, najlepszych produktach i dobrej obsłudze.

Jak przystąpić do rozmów?

 • Do rokowań mogą przystąpić osoby fizyczne, prawne oraz jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej (także spółki cywilne i konsorcja), które złożą pisemną odpowiedź na zaproszenie do rokowań wykażą niezbędne doświadczenie oraz zdolność finansową do poprowadzenia restauracji.
 • Warunkiem udzielenia szczegółowych informacji dotyczących projektu jest złożenie zapraszającemu oryginalnie podpisanego oświadczenia o zachowaniu poufności, którego treść opublikowana jest na stronie internetowej firmy CSL oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia.
 • Pisemne Odpowiedzi na Zaproszenie należy składać zgodnie z informacjami zawartymi w niniejszym Zaproszeniu do rokowań w siedzibie Zapraszającego w 9:00 – 15:00 do dnia 29.02.2020 r.
 • Potencjalni Partnerzy Biznesowi zostaną powiadomieni o wynikach postępowania w terminie do dnia 10.03.2020. Osobą kontaktową w celu otrzymania szczegółowych informacji dotyczących Projektu umożliwiających złożenie Odpowiedzi na Zaproszenie jest Laura Hołowacz, e-mail: laura.holowacz@csl.eu, Anna Herman tel. 609 189 501, e-mail: anna.herman@csl.eu w dniach roboczych, w godz.10:00 – 15:00.

Kliknij i pobierz komplet trzech dokumentów: zaproszenie do rokowań + oświadczenie o zachowaniu poufności + klauzulę informacyjną o przetwarzaniu danych.

Trochę historii …
W 2012 r. firma CSL Internationale Spedition, wraz z jej szefową Laurą Hołowacz, zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, gruntownie go odrestaurowano i właśnie tam mieści się teraz siedziba firmy. Wraz z decyzją o zakupie tego pięknego budynku zapadła także decyzja o powołaniu specjalnego oddziału firmy – Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. I oto jesteśmy! Istniejemy od grudnia 2014 r. Zachowany historyczny budynek dawnej rzeźni powstał w latach 1888–1898 w oparciu o projekt Conrada Kruhla i Carla Schmidta. Został wybudowany na terenie wcześniejszej cieślarni miejskiej oraz składów drewna i smoły dla cieśli okrętowych (zob. Albert Emil Nüscke). Zapewniono komunikację tramwajową zespołu rzeźni miejskiej ze śródmieściem poprzez Most Kłodny (wysadzony przez wycofujące się wojska niemieckie w 1945 roku). Po zakończeniu II wojny światowej budynek był użytkowany przez Zakłady Mięsne w Szczecinie (zob. Agryf), a w latach 80. zamieniono go na magazyn. Renowację obiektu przeprowadzono w latach 2013–2014 po zakupieniu go przez firmę CSL Internationale Spedition Sp.z o.o. Co ważne budynek mieści się w miejscu, z którego rozpościera się przepiękny widok na Wały Chrorego, Stare Miasto, Zamek Książąt Pomorskich.

Serdecznie zapraszamy do udziału w rokowaniach!