Przemysław Hołowacz gościem Radia Plus. Posłuchaj rozmowy!

2023-02-28

Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL był gościem magazynu reporterów Radia Plus Szczecin „W rytmie wydarzeń” – tematem rozmowy była sytuacja gospodarcza w Polsce, Europie i na świecie rok po wybuchu wojny w Ukrainie. Poza Przemysławem Hołowaczem gościem audycji była Katarzyna Raczkowska, przedstawicielka Związku Pracodawców Pomorza Zachodniego. Poruszane więc były zagadnienia zarówno z zakresu logistyki jak i rynku pracy.

Audycji można posłuchać klikając w link: https://www.radioplus.pl/szczecin/gospodarcze-echa-wojny-w-ukrainie-aa-FHEd-qpx4-uFDk.html

Przemysław Hołowacz podczas audycji na antenie Radia Plus Szczecin mówił, jak wielkim wydarzeniem dla logistyki był wybuch wojny w Ukrainie. To wydarzenie bez precedensu, które zmieniło logistykę na całym świecie. Polska mocno odczuła zmiany. Priorytetem przeładunkowym stał się węgiel. Dużo się zmieniło także w przypadku transferu towarów sypkich jak np. zboże z Ukrainy.

– Początek wojny był dla gospodarki bardzo ciężki. Firmy miały zaplanowane strategie biznesowe i musiały teraz podrzeć swoje plany i wszystko organizować na nowo. Logistyka w mojej ocenie wyszła z kryzysu obronną ręką. Są pewne regiony np. wschód Polski, które zostały dotknięte ograniczeniem transportu międzynarodowego. Firmy logistyczne szukały więc bardzo szybko nowych zleceń i nowych klientów. Obecnie porty są mocno obłożone towarami. Widzimy również, że bardzo brakuje miejsca w magazynach – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

– Polska może odegrać dużą rolę w zakresie obudowy Ukrainy. To jest coś, co sektor TSL również dzisiaj bardzo poważnie analizuje. Od czasów pandemii do teraz cena gra drugorzędną rolę, a bardziej to czy towar w ogóle da się przetransportować. Wygrywa nie najtańszy, a najskuteczniejszy. Logistyka jest bardziej skomplikowana, a skuteczność jest po prostu droższa niż kiedyś – mówił Przemysław Hołowacz.

Polecamy wysłuchanie całej audycji na stronie internetowej Radia Plus!