Prezes Laura Hołowacz z nominacją! Finał Międzynarodowych Nagród Żeglarskich już niebawem

2020-03-16

Wielka gala Międzynarodowych Nagród Żeglarskich w roku 2020 zostanie ograniczona tylko do transmisji online. Wydarzenie miało się odbyć 28 marca w Starej Rzeźni. W minionym tygodniu poznaliśmy nominowanych w tym niezwykłym konkursie. Na wyróżnienie w jednej z najważniejszych kategorii ma szansę Prezes Grupy CSL i założycielka Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia Laura Hołowacz.

Nominacja dla Prezes Laury Hołowacz w kategorii Nagroda Kulturalna Żeglarskiego Szczecina to pokłosie bardzo aktywnej działalności Pani Prezes w rewitalizacje Łasztowni oraz wkład w powstanie Skweru Kapitanów oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, które od początku swojego istnienia było miejscem promującym kulturę marynistyczną. – Z jej inicjatywy w 2014 roku powstało Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia, której ideą jest promocja i rozpowszechnianie przedsięwzięć kulturalnych, w tym głównie związanych z portowymi, morskimi i żeglarskimi tradycjami Szczecina – czytamy w uzasadnieniu nominacji przygotowanej przez Żeglugę Szczecińską.

– Ta nominacja jest dla mnie bardzo istotnym wyróżnieniem za które bardzo dziękuje. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w roku 2020 kończy pięć lat. Wszyscy widzimy jak bardzo zmieniła się przez ten czas Łasztownia. Kiedyś to była przestrzeń tylko industrialna, portowa, a teraz mamy wspaniałe centrum życie mieszkańców. Dzięki aktywności na Łasztowni, remontowi bulwarów Szczecin wrócił nad wodę i to jest wspaniałe – mówi Laura Hołowacz. – Stara Rzeźnia ma ambitne plany na kolejne lata, obiecujemy, że nie zabraknie bardzo interesujących wydarzeń, które tradycyjnie będą uwzględniać elementy marynistyczne i morskie. Wiemy, że sytuacja związana z epidemią koronawirusa jest bardzo dynamiczna, ale jeżeli wszystko uda się opanować, a w to bardzo wierzę, jeszcze w tym półroczu odbędzie się kolejna „Szwajowa niedziela” oraz tradycyjne „Muzyczne rozpoczęcie sezonu żeglarskiego”. Wstęp na pba wydarzenia jak zawsze będzie wolny – zapewnia Prezes Laura Hołowacz.

Poza Panią Prezes w kategorii Nagroda Kulturalna Żeglarskiego Szczecina nominowane są jeszcze dwie osoby:
Małgorzata Krautscheider – Z żeglarstwem związana od ponad 50 lat, organizatorka wielu wydarzeń kulturalnych o charakterze żeglarskim, autorka książki wspomnieniowej „Vela” opisującej rejs małym jachtem do Islandii w 1977 roku.

Jacek Wójcikiewicz – Jest twórcą licznych piosenek żeglarskich, odwołujących się przede wszystkim do historii żeglarskiego i morskiego Szczecina. Rzecz ta zasługuje na szczególne wyróżnienie, gdyż nie ma obecnie zbyt wielu utworów odnoszących się do morskiego, żeglarskiego i portowego charakteru Szczecina oraz Pomorza Zachodniego.

– Trzymam kciuki za wszystkich. Nominacja jest dostrzeżeniem naszej pracy i wielkim wyróżnieniem – mówi Prezes Laura Hołowacz. Zwycięzców wszystkich kategorii poznamy już 28 marca.