Prezes Laura Hołowacz: „Rok 2020 przyniósł rewolucje w gospodarce” Grupa CSL zachęca: dzielmy się wiedzą i doświadczeniem!

2020-11-17

Grupa CSL już trzeci raz będzie dzielić się wiedzą i doświadczeniem – przed nami kolejna odsłona wydarzenia, które szturmem zdobyło rynek inicjatyw ekonomiczno-gospodarczych w naszym mieście. Mowa o inicjatywie Grupy CSL, Kancelarii MNB Legal oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego – „To share knowledge and experience”. – W trudnych czasach pandemii koronawirusa networking bezpośredni jest niemożliwy, a widzimy jak wielki jest głód na wiedzę oraz na wszelkie działania, które pomagają przedsiębiorcom dobrze radzić sobie w czasie pandemii. Branża TSL jest bardzo mocno zubożona o pewne możliwości działania, widzimy, że wiele firm transportowych stara się radzić sobie jak najlepiej, ale potrzebują one wsparcia i rozmowy – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL. – Przez to, że wydarzenie odbywa się w Internecie możemy pozwolić sobie na dotarcie do jeszcze szerszej grupy odbiorców i zaproszenie wybitnych ekspertów w panelach tematycznych, które są bardzo uniwersalne – dodaje Prezes Hołowacz, zaznaczając, że inicjatywa wciąż ma charakter przede wszystkim dyskusji o współpracy transgranicznej.

Zmiany, zmiany i jeszcze raz zmiany. Rok 2020 przyniósł wielką rewolucję na rynku TSL w Polsce, Niemczech i całej Europie
„To share knowledge and experience” to wydarzenie zainicjowane trzy lata temu przez Prezes Laurę Hołowacz. Do realizacji polsko-niemieckiego dnia w Starej Rzeźni udało nam się zaangażować wspaniałych partnerów z kancelarii MNB Legal oraz Urzędu Marszałkowskiego. Trzecia odsłona naszej inicjatywy odbędzie się już 26 listopada o godzinie 10:00, transmisja dostępna będzie w kanałach społecznościowych Grupy CSL, Starej Rzeźni oraz na portalu wszczecinie.pl. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz cel jest taki jak w latach ubiegłych – dzielenie się wiedzą i doświadczeniem. Tyle, że w roku 2020 wszyscy nabraliśmy nowych doświadczeń i nowych obserwacji o otaczającej nas rzeczywistości.

– Działamy w otoczeniu nieustających zmian i ryzyka. Chyba się uczymy tego życia „pod presją” i mam wrażenie, że wiosną chaosu było trochę więcej. Reagujemy szybko i w tych trudnych warunkach i czasach radzimy sobie tak dobrze jak tylko jest to możliwe – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Podczas naszego wydarzenia 26 listopada poruszymy szereg ważnych spraw dla całej gospodarki. Podstawą jest dyskusja o współpracy międzynarodowej w czasach COVID-19, sprawa jest skomplikowana, jest inaczej niż było kiedyś zarówno z proceduralnego jak i z typowo komercyjnego punktu widzenia. Recesja w Niemczech to ok. 10%. Bardzo dużo straciła branża automotive, ale i cały przemysł odczuł to, co przyniosła pandemia koronawirusa, więc tego tematu nie będziemy unikać i mam nadzieję na nakreślenie ciekawego scenariusza przyszłości współpracy polsko-niemieckiej, problemów oraz szans współpracy. Poruszymy temat Brexitu, który jest bardzo istotny dla całej branży TSL, nie zabraknie także zagadnień związanych z Europejskim Pakietem Mobilności. Nie zabraknie także wątków inspirujących do działania i tutaj wiele będziemy mówić o kobietach, które odniosły międzynarodowy sukces – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Na co przedsiębiorcy muszą być gotowi? Brexit i Pakiet Mobilności dotykają najbardziej

Tematy poruszone podczas trzeciej edycji „To share knowledge and experience” mają inspirować przedsiębiorców do działania, dostarczać im wiedzę i przybliżać do idei współpracy transgranicznej. To bardzo ważne w tych trudnych czasach: – Pandemia może mieć wpływ na przewoźników w Polsce, Niemczech, na Litwie, to rynki duże dla naszego regionu i musimy być gotowi na zmiany. Zmian jest wiele; inteligentny tachograf, pakiet mobilności, regulacja czasu pracy kierowców. Ja jestem zwolenniczką wszelkich regulacji, które powodują, że pracownicy traktowani są lepiej czy wdrożone są elementy ochrony środowiska, ale wszystko musi odbywać się zgodnie z oczekiwaniami przedsiębiorców i w czasie kiedy firmy będą w stanie udźwignąć koszty, które na pewno wzrosną. Jest takie wrażenie, że mogą wzrosnąć koszty obsługi TSL w momencie, kiedy w życie wejdą przepisy, które właśnie są ogłaszane – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Jak zaznaczają organizatorzy wydarzenia agenda „To share knowledge and experience” jest bogatsza niż w latach ubiegłych i poszerzona o wiele tematów – sprzyja temu formuła online, która pozwala na zaproszenie szerszego panelu eksperckiego. – Ten rok umacnia nasze wydarzenie na mapie najważniejszych inicjatyw gospodarczych na Pomorzu Zachodnim. Liczymy na szerokie audytorium w Internecie i mnóstwo ciekawych, konstruktywnych wniosków – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

Szczegółowy harmonogram oraz link do rejestracji znajdziecie na stronie tskae.eu