Prezes Laura Hołowacz Matką Chrzestną CICHEJ MOCY

2023-08-17

Bardzo się ucieszyłam, bo nie spodziewałam się, że mogę być Matką Chrzestną łodzi napędzanej silnikiem elektryczno-wodorowym. To sprawa związana ze środowiskiem naturalnym, musimy szerzyć świadomość ekologiczną, a łódź jest mi bliska, jako sobie pasjonującej się wodą i żeglarstwem.

Możemy pływać i chronić środowisko – to jest bezcenna sprawa. Ja jestem zakochana w wodorze, to jest miłość gospodarcza, która powoduje, że czytam, znajduje informacje o wodorze i chciałabym, by ta technologia była wykorzystywana praktycznie coraz szerzej. Świadomość jest ważna, by chronić środowisko. Nie wiele trzeba, by następne pokolenia odziedziczyły po nas zdegradowane środowisko, wystarczy,. By temperatura ziemi podniosła się o kilka stopni i przestaniemy mieć kontrolę nad tym, jaka będzie przyszłość ziemi. Środowisko jest bezcenne, przedsiębiorcy muszą o tym pamiętać.

Docenienie wodoru to działanie ekologiczne, ale także biznesowe i ekonomiczne. Przedsiębiorcy muszą poszerzać spektrum swojego działania tak, by eksplorować nowe rozwiązania energetyczne. Wodór jest stosowany w Europie coraz szerzej, moja przyjaciółka ostatnio jechała lokomotywą wodorową, co w wielu krajach na świecie jest już powszechne. Szczecin ostatnio testował autobus wodorowy. Warto więc go docenić, bo niebawem wodór będzie z nami w codziennym życiu.