Prezes Laura Hołowacz gościem Radia Szczecin. „Od każdego z nas zależy, kiedy to się skończy”

2021-02-28

W marcu mija rok odkąd żyjemy w stanie pandemii. Dla gospodarki to bardzo trudny czas, z którym wiele firm i branż radzi sobie bardzo źle. Jaki to czas dla branży TSL? Jak mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz „logistyka o wszystkim wiedziała trochę wcześniej” – kiedy w Polsce traktowaliśmy koronawirusa jako ciekawostkę ze świata to logistyka i transport borykały się z poważnymi utrudnieniami wynikającymi z pogorszeniem się relacji gospodarczych z Chinami i właściwą blokadą całej Azji dla transportu. Koronawirus to sytuacja bezprecedensowa w historii światowej gospodarki. – Przetrwali silni, a to nie jest jeszcze koniec wielkiego testu, który jest przed światową gospodarką – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Pani Prezes – wraz z gronem ekspertów – była gościem środowego wydania programu „Radio Szczecin na Wieczór” na antenie Radia Szczecin.

Koronawirus nie zwalnia. W ostatnim czasie jesteśmy informowani o licznie 12 tysięcy nowych zachorowań na koronawirusa dziennie. Coraz częściej mówi się o trzeciej fali epidemii, w związku z tym czekają nas nowe obostrzenia. Tymczasem minął rok od kiedy WHO ogłosiła stan zagrożenia dla zdrowia publicznego o zasięgu międzynarodowym. Jak są szanse, że epidemia, która tak mocno zmieniła nasze życie wreszcie się skończy? O tym dyskutowano na antenie Radia Szczecin, a jednym z gości programu była Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

– Jako człowieka pandemia boli mnie bardzo ta pandemia. Nasze życie się zmieniło, musimy mieć pewną świadomość covidową, nie można lekceważyć pandemii. Od każdego z nas zależy kiedy to się skończy. W mojej firmie od samego początku wprowadziliśmy reżim sanitarny, dystans, maseczki czy dezynfekcja. W pracy mamy zasady, że jeżeli ktoś się źle czuje lub miał kontakt z osobą chorą niech idzie na kwarantannę lub pracę zdalną, wyposażyliśmy się w sprzęt. Ostatni przypadek był taki, że jeden z pracowników miał mgłę pocovidową. Nam się naprawdę w tym czasie często przewartościowuje życie – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Jak wygląda sytuacja gospodarcza branży? W czasie programu Prezes Laura Hołowacz mówiła dużo o pracy zdalnej i konieczności bardzo dynamicznego reagowania na sytuacje związane z pandemią: -Biznes musi się toczyć. Musimy mieć pracę, nie chcemy mieć więcej bezrobotnych w regionie, a ta stopa bezrobocia wzrosła do 8%. Musimy więc działać. Byłam w podróży służbowej kilka dni temu i w hotelach czy na stacji benzynowej bardzo przestrzegano reżimu sanitarnego – mówiła Prezes Laura Hołowacz. – Przede wszystkim przedsiębiorcy muszą opierać się na danych i sugerowałabym, żeby tym samym kierowali się rządzący. Jeżeli mamy lockdown w warmińsko-mazurskim to należy przebadać przyczyny tego, że tam jest więcej zachorowań. Jestem zwolenniczką punktowego zamykania gospodarki jeżeli jest taka potrzeba, a nie pełnego lockdownu. Jeżeli są wzrosty to należy działać dynamicznie, szukać przyczyn, ale nie zamykać całej gospodarki. Biznes w czasie pandemii wygląda różnie. Są branże, które przeżywają straszne problemy i świat po pandemii się zmieni – mówiła Prezes Grupy CSL.

ZAPRASZAMY DO WYSŁUCHANIA CAŁEJ AUDYCJI RADIA SZCZECIN:

https://radioszczecin.pl/276,9605,covid-nowe-obostrzenia-i-trzecia-fala