Prezes Laura Hołowacz dla portalu WNP.PL

2022-04-05

To jedno z najważniejszych mediów podejmujących temat przemysłu, sektora TSL i gospodarki. Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz udzieliła wywiadu red. Adrianowi Ołdakowi. Podczas rozmowy padały pytania o kondycję transportu, sytuację firm logistycznych, problemach ze spójnością łańcucha dostaw. Spora część wywiadu dotyczyła sytuacji kadrowej w transporcie, logistyce oraz w firmach zajmujących się obsługą hal magazynowych.

     Podczas wywiadu Prezes Laura Hołowacz przyznała, że logistyka jest głodna nowych kadr oraz kontrahentów gotowych do pracy i obsługi transportowej. Chodzi szczególnie o firmy transportowe: – Jeżeli są dobrzy i przyjdą do nas, chętnie podejmiemy współpracę. Ładunków mamy dużo, a możemy mieć więcej – deklaruje Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL. W rozmowie także o innych skutkach wojny widocznych w logistyce.

    – Wojna w Ukrainie spowodowała zatrzymanie dostaw Nowym Jedwabnym Szlakiem. Tracą na tym Chiny, Rosja, Ukraina, a przede wszystkim ci, którzy zamówili towar, a teraz nie mają czym handlować. Czas oczekiwania na statki z Chin jest wydłużony, widać też więcej towaru do zabukowania – mówi prezes CSL.

Pełen wywiad można przeczytać na portalu wnp.pl

https://www.wnp.pl/logistyka/covid-sztormy-inflacja-w-koncu-wojna-polska-logistyka-zmiany-odczuwa-na-wlasnej-skorze,561672.html