Polsko-Niemiecki dzień na Łasztowni. Porozmawiajmy o gospodarce i biznesie!

2019-09-12

„To Share Knowledge and exprience” to inicjatywa Grupy CSL. Cel? Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem pomiędzy firmami z branży transportowej, logistycznej oraz szerzej ekonomicznej. Już 26 września odbędzie się w Starej Rzeźni kolejna konferencja podczas której wszyscy zainteresowani będą mogli zgłębić swoją wiedzę na bardzo istotne tematy związane z gospodarką. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna. Serdecznie zachęcamy przedsiębiorców, menadżerów oraz pasjonatów do udziału w wydarzeniu. Partnerem Grupy CSL w organizacji jest Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz firma MN Legal.

Dzielenie się wiedzą i doświadczeniem, ale i poruszanie istotnych i aktualnych tematów – to zadania jakie postawili przed sobą organizatorzy kolejnej edycji wydarzenia „To share knowledge and exprience”, które odbędzie się w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia już 26 września. Wydarzenie promować będzie współpracę transgraniczną pomiędzy Polską, a Niemcami. Jakie tematy pojawią się podczas konferencji?
• Kultura biznesu w Polsce i w Niemczech. Promocja w Polsce i za granicą.
• Jak można wejść na rynek niemiecki i polski. Wpływ chińskiej koniunktury na handlowe relacje Polski i Niemiec?
• Wartość, rola, znaczenie logistyki w obrocie polsko – niemieckim / budowanie łańcuchów dostaw.
• Brexit – perspektywy i wyzwania.
• Korzyści ze sprzedaży na rynek polski i niemiecki. Polska / Europa po 1 maja 2019 – korzyści dla przedsiębiorców. Blok celno – podatkowy.

– Tematów, które chcielibyśmy poruszyć jest całe mnóstwo. Kolejna odsłona TSKAE to okazja by pokazać fachowość zespołu Grupy CSL, jest to ważna inicjatywa dla naszej firmy, bo pokazujemy nasz region jako miejsce bardzo rozwojowe. Tematy dotyczą logistyki, spraw celnych, spraw podatkowych, rozwoju współpracy transgranicznej. Pomorze Zachodnie rozwija się dynamicznie, chcemy wspólnie z partnerami i gośćmi pokazać szanse jakie mają przedsiębiorcy z regionu. Osobiście bardzo zapraszam wszystkich na blok celno-podatkowy, bo powiemy o pewnych różnicach w Polsce i w Niemczech, mamy bardzo dobre przepisy celno- podatkowe w ramach struktur europejskich, ale często one się różnią w poszczególnych krajach i trzeba o tym wiedzieć. To wydarzenie jest także bardzo istotne jeżeli chodzi o budowanie relacji, stawiamy na networking, integracje podmiotów z naszej branży i naprawdę serdecznie wszystkich zapraszamy do dyskusji i dzielenia się wiedzą i doświadczeniem. Żeby się rozwijać to musimy współdziałać, to bardzo istotne, bo budowanie świadomości społecznej jest bardzo istotne. Pokazujemy siłę naszego regionu, partnerów i naszej firmy. Do organizacji takiego wydarzenia mobilizuje nas jeszcze jedna rzecz – mamy piękną Starą Rzeźnię. Jesteśmy więc stworzeni do organizacji takich spotkań i to 26 września na pewno nie będzie ostatnie – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia – Dzień Polsko-Niemiecki, To Share Knowledge and Exprience. Czwartek, 26 września 2019 o 09:00 – 15:30. Wstęp bezpłatny po rejestracji.