Polskie Porty 2030. Grupa CSL obecna na ważnym wydarzeniu

2024-06-19

W dniach 10-11 czerwca w hotelu Radisson Blu w Sopocie odbyła się druga edycja ogólnopolskiej konferencji w całości skoncentrowanej na sektorze portów morskich – Kongres Polskie Porty 2030. Ponad 500 uczestników, ponad 70 ekspertów, 9 paneli tematycznych, prezentacje, wykłady, obecność przedstawicieli najważniejszych firm i instytucji. Spotkajmy się i po raz kolejny dyskutujmy o przyszłości oraz kierunkach rozwoju polskich portów.

– To spotkanie pełne dyskusji o aktualnych problemach logistyki. Nie brakowało dyskusji o przemyśle, o sektorze offshore, o Odnawialnych Źródłach Energii. Nawiązaliśmy wiele ciekawych relacji z innymi przedsiębiorcami, ale też z przedstawicielami między innymi Ministerstwa Infrastruktury czy Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego. Wniosków jest wiele m.in. dotyczących przepisów dla sektora offshore – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Podczas wydarzenia Porty 2030 dyskutowano między innymi o konieczności kształcenia kadr dla sektora gospodarki morskiej o offshore. Mowa zarówno o kadrze menadżerskiej jak i pracownikach technicznych.

Obecność na konferencji Polskie Porty 2030 była okazją do nawiązywania nowych kontaktów. Grupa CSL aktywnie informowała o swoich planach oraz o zagadnieniach, którymi zajmuje się na co dzień – spedycją morską, lądową oraz oczywiście sprawami związanymi z agencją celną.

– Przedsiębiorcy sektora TSL szukają relacji i przybliżenia do siebie, ale także do wielkich firm, które się rozwijają i planują inwestycje w naszym regionie. Widzimy to po sektorze offshore, gdzie ten sektor będzie szybko i dynamicznie podbijać Pomorze Zachodnie, a jednocześnie nie ma jeszcze wielu przestrzeni wspólnych, a chcielibyśmy, by było ich jak najwięcej – mówi Laura Hołowacz.

Podczas konferencji Polskie Porty 2030 pojawiło się wiele tematów dotyczących transportu, spedycji i logistyki. Mowa między innymi o transformacji energetycznej, bezpieczeństwie energetycznym, planowaniu i projektowaniu nowych inwestycji czy o inwestycjach w terminale kontenerowe, suche i przeładunkowe.

Grupa CSL aktywnie uczestniczy w wydarzeniach targowych oraz w eventach związanych z rozwojem sektora TSL w Polsce.

W konferencji Polskie Porty 2030 uczestniczyło ponad 500 osób.