Podziwiamy, kibicujemy i trzymamy kciuki! Nowy terminal w Kątach Wrocławskich

2023-06-06

Grupa CSL aktywnie bierze udział w wydarzeniach organizowanych przez inne firmy. Sektor TSL musi opierać się na budowaniu relacji i wzajemnym wspieraniu się. W ubiegłym tygodniu odbyła się prezentacja nowego terminalu w Kątach Wrocławskich.

W wydarzeniu wziął udział Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL oraz pracownicy naszej spółki. To dla nas ważna inicjatywa, bo pokazuje, że prywatne firmy mają w sobie ogromny potencjał rozwojowy oraz inwestycyjny. – Bardzo miło było gościć na Terminalu firmy Schavenmaker. Firma zaprezentowała nowo otwarta cześć terminalu w Kątach Wrocławskich. Jest to przedłużenie dotychczasowej inwestycji, daje możliwości na znacznie sprawniejsza obsługę pociągów. Dodatkowo zaprezentowano plany na przyszłość – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

Zrealizowana inwestycja przyczyniła się do zwiększenia efektywności i przepustowości terminalu.

– Podziwiam każdą inwestycje, która poszerza możliwości rozwiązań intermodalnych. To nie tylko inwestycja w tradycyjny transport kontenerów, ale i jest to przystosowywanie do jeszcze większej ilości przeładunków naczep intermodalnych. To rozwiązanie, które dopiero zyskują akceptacje w Europie. To realne przenoszenie tirów na tory. Jest to inwestycja, która usprawni sektor TSL w tym regionie i na pewno możemy z Kątów Wrocławskich brać przykład – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL. – Transport intermodalny zbliża się do transportu samochodowego. Podoba mi się jak firma  Schavenmaker   jest prowadzona. Czuć rodzinną atmosferę i jest to bliskie stylowi zarządzania w Grupie CSL – dodaje Przemysław Hołowacz.

Schavemaker planuje dalsze inwestycje na Dolnym Śląsku. Spółka nabyła działkę w Mietkowie 7 km od Kątów Wrocławskich gdzie wybuduje swój drugi terminal w tym regionie.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!