PATRONAT CSL. Północna Izba Gospodarcza zachęca studentów do aktywności i budowania relacji z przedsiębiorcami

2023-11-26

Właśnie w takim celu wystartował pierwszy Ogólnopolski Konkurs Studenckich Kół Naukowych organizowany przez Północną Izbę Gospodarczą, w partnerstwie z przedsiębiorstwami blisko współpracującymi z naszą instytucją. Czekamy na prace przygotowane przez kła naukowe. Do wygrania atrakcyjne nagrody oraz indywidualne staże w firmach zrzeszonych w Północnej Izbie Gospodarczej w Szczecinie.

Inicjatywa, gdzie są sami zwycięzcy. Przedsiębiorcy chcą bliżej poznawać studentów

Wystartował Ogólnopolski Konkurs Studenckich Kół Naukowych „Przyszłość jest Zielona”. Cel inicjatywy to integracja studentów i przedsiębiorców. Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie chce pokazywać aktywność studentów i zachęcać ich do aktywnego poszukiwania relacji z działającymi w regionie firmami.

 – To jest inicjatywa „win-win”. Zyskują przedsiębiorcy, bo poznają młodych ludzi i mogą ich zaprosić do współpracy. Zyskują studenci, bo mają szansę na zdobycie unikalnej wiedzy i poznanie rynku pracy nie w teorii, a w praktyce. Chcemy promować młodych, ambitnych i kreatywnych ludzi – mówi Hanna Mojsiuk, prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

– Celem Konkursu jest promocja i popularyzacja działalności Studenckich Kół Naukowych oraz wyłonienie najlepszych esejów tworzonych przez Studenckie Koła Naukowe działające na państwowych uczelniach wyższych w Polsce. W ramach Konkursu można zgłosić jeden esej w dwóch wybranych przez siebie następujących obszarach badawczych: transport, zielona energia, smart city, innowacje i nowe technologie w ekologii i ochronie środowiska oraz neutralność klimatyczna – mówi Hanna Mojsiuk.

„Liczymy na brak rutyny i ciekawe spostrzeżenia”

Przedsiębiorcy bez problemu dali się namówić do udziału w konkursie. Partnerami naszego projektu są: Garo Polska, Mercedes-Benz Mojsiuk, Grupa CSL oraz HanseYachts Company Page.

– Liczymy, że pojawią się prace związane z samochodami elektrycznymi oraz systemami do ładowania pojazdów elektrycznych. Jesteśmy w stanie zaoferować studentowi ciekawe wrażenia edukacyjne z zakresu logistyki, zarządzaniem produkcją czy z tematami związanymi z elektromobilnością. Na pewno nie będzie to przysłowiowe „zamiatanie podłogi” – mówi Marek Samborski, prezes Garo Polska.

– Chętnie przyjmiemy kreatywnego studenta, który przygotuje ciekawą pracę. Liczymy na kontakty z młodymi ludźmi, chcemy ich poznawać, zatrzymywać i stwarzać im przestrzeń do rozwoju. Traktujemy ten konkurs jako szansę na lepszą integrację ze światem nauki – dodaje Maciej Twardowski, prezes HanseYachts.

  – Grupa CSL blisko współpracuje z uczelniami wyższymi z naszego regionu. Zależy nam na tych relacjach, bo młodzi ludzie dodają firmie nowej energii, mają ciekawe spostrzeżenia, podchodzą do pracy mniej rutynowo. Od prac konkursowych, esejów, oczekujemy kreatywności, oryginalnych pomysłów, ale jednocześnie chcielibyśmy, by były to prace osadzone w realiach np. sektora TSL w którym działamy – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Na zgłoszenie projektów studenci mają czas do: 14.12.2023. Zgłoszenie należy wysłać na adres: rbabilo@polnocnaizba.pl.