Oto Rakiety CSL! Te osoby, pracują z nami najdłużej!

2023-04-13

Doświadczeni, zaangażowani, utalentowani – specjaliści w swoich dziedzinach, a jednocześnie wspaniali koledzy. Grupa CSL podczas 25-lecia nagrodziła „Rakiety CSL”, czyli osoby, które najdłużej pracują w naszej firmie, a ich zaangażowanie przekłada się na to, jak wygląda codzienna praca w naszej firmie. – Zastanawialiśmy się, jak nazwać naszą nagrodę i wyszło, że będą to Rakiety CSL. Dlaczego? Bo to ludzie z którymi możemy sięgać gwiazd. Zaangażowani, z pasją, ale i z wielkimi talentami. Praca w logistyce jest dynamiczna. To czasem duże tempo i duże emocje. Oni są zawsze z nami. Bardzo im dziękuje za to zaangażowanie – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

„Jestem tutaj tak długo, bo to firma stabilna, a jednocześnie bardzo rozwojowa”

    Wyróżnionych zostało kilkunastu pracowników ze Szczecina, Świnoujścia oraz Trójmiasta. Osoby, które są z nami najdłużej, a ich zaangażowanie jest widoczne w codziennym życiu Grupy CSL.

   – Jestem związany z Grupą CSL od 19 lat. Najpierw pracowałem w agencji celnej, a od 18 lat w spedycji morskiej. Jestem tutaj tak długo, bo jest to firma rozwojowa, ale jednocześnie bardzo stabilna. Czuję się bezpiecznie pod kątem finansowym, ale i organizacyjnym. Firma dba o relacje i o to, by pracownicy mogli się rozwijać. Dostarczamy usługi konkurencyjne dla klientów, jesteśmy zabezpieczeni pod kątem prawnym. Można powiedzieć, że bezpieczeństwo i stabilność to priorytet – mówi Artur Nienart.

   – Poza tym praca jest ciekawa, trudno się nudzić. Zdarza się, że dzień zaczynamy od kontaktu z dalekim wschodem, potem z Europą, a na koniec dnia z Ameryką. To ciekawe doświadczenie, dużo się dzieje, zmieniają się grupy towarowe, więc wyzwań nam nie brakuje – mówi Artur Nienart z Działu Spedycji Morskiej Grupy CSL.

Najważniejsze są relacje. Klienci mają zaufanie do Grupy CSL

   Urszula Grzeszczyk pracuje w agencji celnej Grupy CSL od 15 lat. Jak mówi to praca wymagająca precyzji i czujności, a także dobrego budowania relacji z klientami oraz partnerami biznesowymi. Agencja celna musi być gotowa na rozwiązywanie problemów klientów. Ważne jest również odpowiednie przygotowanie merytoryczne agentów, bo w tematach celnych następuje wiele zmian legislacyjnych.

 – Mamy radców prawnych i duże wsparcie merytoryczne dla naszej pracy. Cenię sobie dobre relacje z urzędem celnym, klientami, kontrahentami. To praca polegająca na relacjach, współpracujemy z niektórymi wiele lat. Mamy zaufanie, szacunek, wiedzą, że mogą na nas liczyć – mówi Urszula Grzeszczyk.

  Małgorzata Serafin pracuje w Dziale Spedycji Lądowej Grupy CSL. – Najpierw kontenery  nauka logistyki, a teraz relacje z klientami i kierowcami oraz aranżacja transportów międzynarodowych. Mamy świetnych klientów, wspólnymi siłami radzimy sobie we wszystkich ważnych sytuacjach  – mówi Małgorzata Serafin związana z CSL od ponad 14 lat.

Poza nagrodami dla pracowników – specjalne wyróżnienie otrzymała Prezes Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie Hanna Mojsiuk. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz jest to specjalna „Rakieta CSL” za zaangażowanie na rzecz budowania relacji między przedsiębiorcami w Szczecinie i regionie.