Nowe produkty CSL Inspire gotowe na podbój rynku

2019-06-26

Informatyczne rozwiązania „szyte na miarę” to coś, czego brakuje wielu firmom branży TSL w całej Europie. Stąd też bardzo pozytywne przyjęcie spółki CSL Inspire podczas targów w Monachium. Firma przygotowała także nowy produkt, który jest właśnie wdrażany pilotażowo.

Nowy produkt Grupy CSL to „serwer komunikacji”. Projekt pilotażowo został wdrożony w firmie CSL, a już niebawem zostanie zaoferowany klientom. – Rozmowy z naszymi klientami i osobami, które spotkaliśmy na targach w Monachium potwierdzają, że w informatyce i generalnie szeroko pojętej branży IT pojawiły się trzy trendy czyli digitalizacja, integracja systemowa i automatyzacja procesów. CSL otwiera się na nowy poziom współpracy z wdrażaniem nowoczesnych rozwiązań informatycznych to CSL Inspire bardzo mocno wspiera te procesy i jest stworzona do realizacji ambitnych zadań, które są wdrażane w firmie, a następnie oferowane na rynku. Zależy nam na byciu liderem, chcemy być z przodu i docierać do klientów z nowoczesnymi rozwiązaniami. Klienci mogą łączyć się z nami poprzez nowy serwer, co w znaczący sposób usprawnia komunikacje i daje nam niespotykaną przewagę nad konkurencją niemal w całej Europie. Nasz nowy produkt eliminuje maile, pdfy, papierowe informacje. To koniec z przepisywaniem informacji z papieru do komputera lub z dokumentu do dokumentu, wszystko będzie można obsługiwać i podglądać zdalnie na najnowocześniejszej platformie wymiany informacji – mówi Monika Targowska, Prezes Zarządu CSL Inspire.

Jak mówi Przemysław Hołowacz, program CSL ERP 3 jest już prawie przygotowany. Obecnie trwa zgłaszanie ostatnich uwag. Jest więc możliwe, że system ruszy w ciągu najbliższych tygodni, stając się jedną z najnowocześniejszych platform informatycznych, stworzonych na potrzeby usług logistycznych, spedycyjnych i transportowych w Europie: – Kolejnym krokiem jest perspektywa połączenia wszystkich systemów. Serwer komunikacji daje nam możliwość połączenia z naszymi kontrahentami i partnerami i umożliwia nam wymianę informacji w czasie rzeczywistym. To cenna optymalizacja czasu pracy, zmniejsza to także prawdopodobieństwo błędu, bo informacja wdrażana jest tylko jeden raz. Jesteśmy po wymianie uwag z kilkoma szczecińskimi spółkami, naszą ofertą zainteresowane są także firmy m.in. ze Świnoujścia czy z Gdańska. Będziemy te połączenia realizować niebawem, najpierw w formie ramowej, a następnie w formie pełnej. Chcemy także udostępnić połączenie przewoźnikom. Od roku badamy rynek i możemy już powiedzieć, że ten moment się kończy by rozpocząć pełną działalność. Recenzje są bardzo pozytywne. Słyszałem głosy pochwał od pracowników dużych firm, że to wspaniale, że kończy się epoka przepisywania informacji – dodaje Przemysław Hołowacz, kierownik marketingu w Grupie CSL i członek zarządu CSL Inspire.

Serwer komunikacji doskonale sprawdza się w logistyce, bo ilość przetwarzanych danych w tej gałęzi gospodarki jest ogromna. Specjaliści CSL Inspire dodają jednak, że program będzie mieć charakter uniwersalny i doskonale sprawdzi się także w innych branżach. Oferta spółki CSL Inspire została pozytywnie przyjęta przez uczestników targów Transport Logistics w Monachium.