Najważniejsze tematy, najlepsi prelegenci. Zbliża się Polsko-Niemiecki dzień w Starej Rzeźni

2019-09-12

To już kolejna odsłona jednego z najważniejszych gospodarczych wydarzeń jesieni w naszym mieście i regionie. 26 września odbędzie się konferencja „To Share Knowledge and Exprience”, która będzie połączona z Dniem Polsko-Niemieckim. – Udało nam się stworzyć unikatowe wydarzenie, które jednego dnia, w jednym miejscu zgromadzi najlepszych prelegentów w Szczecinie. Poruszymy tematy związane z logistyką i transportem, kulturą biznesu, współpracą transgraniczna czy np. bardzo istotnym dla wszystkich przedsiębiorców tematem Brexitu. Na koniec planowany jest networking, będzie to więc również doskonała okazja do integracji – mówi Marta Bartoszek z Grupy CSL. Rejestracja na wydarzenie jest bezpłatna. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych przedsiębiorców!

Kilkunastu prelegentów z całej Europy będzie dyskutować m.in. na temat współpracy polsko-niemieckiej. Na konferencji organizowanej przez Grupę CSL możemy spodziewać się między innymi takich osób jak:
• Maciej Twardowski, Dyrektor Zarządzający w firmie TTS, jednym ze światowych liderów produkujących luksusowe jachty żaglowe i motorowe
• Dr Urlich Vetter, Dyrektor Zarządzający Forder und Entwicklungsgesellschaft Vorpommern-Greifswald
• Peter Plewa. Prezes Duisport Agency GMBH, Prezes Duisport Agency Polska
• Tomasz Łyżwiński, Regionalne Centrum Innowacji I Transferu Technlogii
• Radosław Niecko, Prezes Zarządu MNB Legal Rechtsanwaltsgesellschaft MHB
• Raphael Rojek, Finanzgruppe Volks und Raiffeisenbanken
• Krzysztof Kamola, dyrektor ds. relacji międzynarodowych Banku Gospodarstwa Krajowego we Frankfurcie
• Łukasz Grabowski, Country Manager w Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
• Maciej Brzozowski, Hafen Hamburg Marketing / przedstawicielstwo w Polsce
• Sebastian Goschorski, Członek zarządu firmy RSM Poland, ekspert ds. księgowości
• Andrzej Oryl, radca prawny, partner w WGO Legal
• Andrzej Formanek, head of international B2B Project
• Arkadiusz Chlebowski, dyrektor zarządzający Waimea Holding S.A

W konferencji wezmą również udział przedstawiciele Grupy CSL oraz spółek, które zostały w ostatnim czasie powołane przez naszą firmę. Nasi eksperci będą brać udział w panelach dyskusyjnych i dzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem.

– Sam harmonogram nie ulega zmianie, udało nam się pozyskać wspaniałych ekspertów, w poszczególnych panelach możemy poszczycić się obecnością wybitnych specjalistów z całej Europy. Zwróciłabym uwagę np. na obecność Pana Petera Plewy, Prezesa DUISPORTU czyli największego portu śródlądowego na świecie, mają się czym chwalić i mają czym się dzielić jeżeli chodzi o doświadczenie. Na miejscu obecni będą także wybitni prawnicy, specjaliści z Krajowej Administracji Skarbowej czy firm zajmujących się transportem, logistyką czy branżą morską – mówi Marta Bartoszek z Grupy CSL. – Partnerami wydarzenia są tak znakomite instytucje jak: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Bank Gospodarstwa Krajowego, firma MN Legal z Niemiec i oczywiście nasza firma czyli CSL. Każda ze stron była bardzo zaangażowana w proces tworzenia agendy wydarzenia i zapraszania prelegentów. W organizacji wspiera nas również Północna Izba Gospodarcza w Szczecinie oraz Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii działające przy Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym. Zależy nam na tym żeby eksperci i paneliści podzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem, to będzie ciekawa dyskusja w bardzo otwartej formie. Jestem przekonana, że będzie to praktyczna dawka wiedzy o tym jak wejść na rynek niemiecki, jak prowadzić dobrą politykę firmową by radzić sobie na rynku polskim i niemieckim oraz jak radzić sobie z Brexitem, który niebawem będzie sporym problemem dla firm z wielu branż – dodaje Marta Bartoszek.

Konferencja „To share knowledge and exprience” odbędzie się w Starej Rzeźni już 26 września. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po rejestracji.

www.tskae.pl