Najbardziej niezwykły Sylwester w Szczecinie! Czytanie „Erotyków” i niezwykłe teatralne improwizacje

2019-12-30

Wciąż są miejsca na Teatralnego Sylwestra w Starej Rzeźni organizowanego przez Fundację Kultury West & Art. oraz Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Z wielu powodów będzie to wyjątkowe rozpoczęcie i pożegnanie roku: – Staramy się wejść w nowy rok z humorem, o co zadbają przedstawiciele Teatru Piwnica przy Krypcie, ale warto również pamiętać o nowej sztuce Marka Żerańskiego, która dotychczas do zobaczenia była zaledwie kilka razy. Będzie radośnie, optymistycznie, z humorem. Tak powinno żegnać się mijający rok. Chcemy żeby Teatralny Sylwester był wydarzeniem z klasą – zapowiada Piotr Ochman z Fundacji Kultury West & Art.

Impro z Krypty, czyli początek z doskonałym humorem i… niespodziankami. Czego możemy się spodziewać?

Stara Rzeźnia w marcu kończy 5 lat! Od początku istnienia naszej instytucji zawsze hucznie żegnaliśmy kolejny rok. Raz w towarzystwie bluesowych przebojów przy akompaniamencie grupy Kraków Street Band, innym razem w rytmie tanga. Jak będzie tym razem? Będzie teatralnie. Za wieczór sylwestrowy w Starej Rzeźnie odpowiada Fundacja Kultury West & Art. i wszystko wskazuje na to, że będzie to wieczór z klasą, ale i z niespodziankami. Przed nami „Teatralny wieczór sylwestrowy” – Proponujemy na początek „Impro z Krypty”, doskonały teatr improwizacyjny, który ma swoją siedzibę na Zamku Książąt Pomorskich. Będzie zabawnie, nieprzewidywalnie, bardzo przebojowo, bo aktorzy i aktorki występujący w Piwnicy przy Krypcie podczas swoich przedstawień dają z siebie wszystko i doskonale bawią się trudną sztuką jaką jest improwizacja. Gwarantujemy, że cała widownia będzie w to niezwykłe show zaangażowana – mówi Piotr Ochman z Fundacji Kultury West & Art.

„Erotyki” Żerańskiego. Sztuka, którą dotychczas widzieli tylko nieliczni

Końcówka roku 2019 dla Marka Żerańskiego była doskonałym czasem. Artysta zdobył prestiżowe teatralne wyróżnienie „Bursztynowi pierścień” za sztukę „Morfina 0.05”, którą od kilku miesięcy możemy oglądać w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Sztuka produkowana przez Fundację Kultury West & Art na stałe wpisała się już w harmonogram naszych wydarzeń. Na Sylwestra artysta zaprezentuje coś zupełnie nowego. O czym są „Erotyki”? – Erotyki to subiektywny wybór i przegląd poezji i fraszek od staropolskich utworów po współczesną twórczość polskich artystów słowa. Wenusowe szlaki przemierzymy w sylwestrowy wieczór w luźnej atmosferze zgłębiając rymy swawolne, wszeteczne i niezawstydzane. Będziemy zatem inaugurować karnawał tym, co każdemu najbliższe w tonie swobodnym, w towarzystwie żywej muzyki z nadzieją na udział szanownej publiczności w dokonywaniu tegoż wieczoru wyborów czytelniczych – zapowiada Marek Żerański.

W antrakcie odbędą się licytacje dla Mai Tucholskiej, dziewczynki, która zmaga się z ciężkim zespołem wad wrodzonych. To na jej rzecz w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia zorganizowano charytatywną „Gwiazdkę nad Łasztownią”. Bilety na Teatralnego Sylwestra w Starej Rzeźni są jeszcze dostępne!

PROGRAM:
SPEKTAKL „Impro z Krypty”
Sylwestrowa improwizacja, jedyna i nieprzewidywalna!
ANTRAKT „Uszko Mai”
Aukcja charytatywna Stowarzyszenia Progressum
SPEKTAKL Marek Żerański – „Erotyki”
przy muzyce na żywo wprost ze Szczecińskiej Filharmonii!
POCZĘSTUNEK – przekąski, zimne oraz ciepłe napoje, kieliszek wina oraz lampka szampana na powitanie Nowego Roku na Łasztowni.
START: 19:00
INFORMACJA / BILETY: 606 364 720