Rok 2020 dla Grupy CSL to czas absolutnie niezwykły. Sytuacja gospodarcza wymaga dynamicznych zmian, które wdrażane są w firmie na bieżąco, a ich efektem jest dobra sytuacja firmy, mimo trwającej i wyniszczającej rynek TSL pandemii koronawirusa. Prezes Laura Hołowacz zapamięta ten rok nie tylko ze względu na pandemię COVID-19, ale i ogromną liczbę wyróżnień i nagród, które ona imiennie i cała Grupa CSL zdobyła. – Można powiedzieć, że rok 2020 przyniósł pewną kumulację pozytywnych emocji skierowanych w naszą stronę i to jest dla mnie duma i wielkie szczęście. Odbierając każdą z nagród czułam się bardzo szczęśliwa, to wspaniałe momenty odmiany po tych chwilach, gdzie rzeczywiście wszyscy martwiliśmy się o przyszłość, bo przecież pandemia nikogo nie oszczędza – mówi Prezes Laura Hołowacz.
Rozwijamy miasto nie tylko w przestrzeni kulturalnej, ale i biznesowej. „Szczecin jest wyjątkowy”
Wspomniane trzy wyróżnienia to tytuł „Ikony Biznesu” przyznany Pani Prezes z rąk portalu kobietowo.pl w ramach corocznego plebiscytu gospodarczego „Magnolie Biznesu” przygotowywanego pod patronatem Prezydenta Szczecina, druga nagroda to tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina” przyznawany przez Radę Miasta Szczecin za działalność na rzecz rozwoju kultury i przedsiębiorczości w mieście, a trzecia nagroda to tytuł „Człowieka Roku” przyznawany przez Polską Izbę Spedycji i Logistyki oraz dziennik „Rzeczpospolita”. To więc prawdziwy deszcz nagród, a każde wyróżnienie przynosi mnóstwo energii i pozytywnych emocji, tak bardzo potrzebnych w trudnym czasie pandemii koronawirusa.
– Jestem wzruszona tymi wyróżnieniami bardzo. Jestem twarzą CSL i naszych projektów, ale to zasługa całego zespołu oraz naszych wspaniałych partnerów i przyjaciół. Czuję się kapitanem wielkiego projektu, na którego sukces wszyscy ciężko pracujemy. Bardzo wzruszył mnie tytuł „Honorowego Ambasadora Szczecina”, kocham Szczecin, to wyróżnienie jest dla mnie bardzo piękne i myślę, że zwraca uwagę na to, że Szczecin jest wyjątkowy, rozwija się, że podnosi się jakość życia. Jako „Honorowy Ambasador Szczecina” chcę pokazywać, że Szczecin to nie tylko kultura, ale i biznes. Cieszy mnie to wyróżnienie, bo ono nie jest tylko za Starą Rzeźnię, ale i za to jak staramy się animować gospodarczo rozwój miasta i regionu, choćby przez takie projekty jak CCIC Intermodal Depo Dunikowo – mówi Prezes Laura Hołowacz.
Grupa CSL istniejąc na rynku ponad 22 lata ma na swoim koncie wielki sukces „firmy-matki” czyli CSL, ale i spółek takich jak CSL Inspire, które dopiero startują, a już mają przed sobą świetne perspektywy rynkowe czy CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Projekt oceniany jest jako jeden z najbardziej perspektywicznych projektów logistycznych w Polsce. Nie można zapominać także o Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Bodziec do rozwoju Łasztowni w marcu 2021 roku skończy 6 lat! Instytucja kultury doskonale się rozwija, a w samym październiku oferuje mieszkańcom miasta ponad 15 wydarzeń!
„Pieniądze nie dają szczęścia, ale dają energię i moc do działania. Ta energia powoduje, że otwierają się możliwości do tworzenia pięknych rzeczy”
Jak mówi Prezes Laura Hołowacz chciałaby, by ludzie pytani o to dlaczego warto żyć w Szczecinie nie zastanawiali się długo, tylko jednym tchem potrafili wymienić zalety naszego miasta oraz szerzej regionu. To kwestia tożsamości lokalnej, jakości życia, perspektyw na dobrą pracę oraz możliwości obcowania z kulturą na wysokim poziomie. Jako „Honorowy Ambasador Szczecina” Pani Prezes czuje się odpowiedzialna za to, by o Szczecinie mówić tylko dobrze i dbać o to, by opinia o mieście była coraz lepsza.
– Bardzo cieszy mnie fakt doceniania naszej działalności na gruncie biznesowym i gospodarczym. Był taki czas, że dużo się mówiło o Starej Rzeźni, a mało o Grupie CSL i tym jak działamy na rynku transportu, spedycji i logistyki. Teraz również nasza działalność biznesowa jest doceniana i na pewno tytuł „Człowieka roku” Polskiej Izby Spedycji i Logistyki to takie wyróżnienie, które pokazuje mi, że ludzie widzą nie tylko dom kultury, ale i naszą ciężką pracę gospodarczą, która w czasach pandemii była naprawdę ciężka. Pieniądze nie dają szczęścia, ale dają energię i moc do działania. Ta energia powoduje, że otwierają się możliwości do tworzenia pięknych rzeczy, zatrudniania ludzi, płacenia podatków, wspierania rozmaitych przedsięwzięć – mówi Prezes Laura Hołowacz.
– Dla każdego menadżera bardzo przyjemne jest, gdy doceniają nas ludzie działający na tym samym podwórku. Logistycy wiedzą jak wygląda obecna sytuacja na rynku, dlatego nagroda „Człowieka Roku” jest dla mnie absolutnie cennym wyróżnienie. Dowiedziałam się o nominacji dosłownie dwa dni przed wyjazdem na urlop i naprawdę było to dla mnie niesamowicie miłe przeżycie – dodaje Prezes Laura Hołowacz.
Jak mówi Prezes Grupy CSL i założycielka Starej Rzeźni nagrody to motywacja do dalszego działania i Pani Laura Hołowacz na pewno nie zamierza „spocząć na laurach” w najbliższym czasie. – Mamy mnóstwo planów i pomysłów, którymi będziemy się dzielić – dodaje.