Mamy to! Grupa CSL z dwoma certyfikatami oznaczającymi najwyższą jakość usług logistycznych

2024-07-10

Możemy się już pochwalić certyfikacją ISO 9001:2025 oraz IFS Logistics. Dla każdej firmy logistycznej to oznaka pozytywnego przejścia procesu weryfikacji przez jednostki sprawdzające jakość usług pełnionych przez firmy zajmujące się transportem, spedycją i logistyką. – Bardzo dziękuje całemu zespołowi za to, że proces, który zawsze jest dla nas trudny i pracochłonny został zakończony pozytywnie. Grupa CSL kolejny raz może pochwalić się certyfikatami najwyższej jakości. Pracujemy na co dzień nad zadowoleniem i satysfakcją klientów. Certyfikat jest przypieczętowaniem naszej ciężkiej pracy – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

ISO 9001:2025 oraz IFS Logistics. Chwalimy się nowymi certyfikatami

To dla nas wielki suckes! Grupa CSL przeszła proces re-certyfikacji zgodności z normą ISO 9001:2015

– Certyfikat w spedycji daje pewność klientom, że firma działa zgodnie z ustalonymi procedurami i podejściem, które skupia się na satysfakcji klienta oraz ciągłym doskonaleniu usług. Norma ta wymaga, aby firma opracowała i utrzymywała dokumentowane procedury, które obejmują wszystkie aspekty działalności spedycyjnej, takie jak planowanie, organizacja, monitorowanie, komunikacja oraz ocena ryzyka i doskonalenie procesów – mówi Karolina Dycha, pełnomocnik ds. systemu zarządzania jakością Grupy CSL.

– Pracowaliśmy wiele miesięcy nad tym, by osiągnąć certyfikację. To ciężka praca, przede wszystkim związana ze zbieraniem dokumentów – mówi Karolina Dycha.

Certyfikat ISO 9001:2015 obejmuje swoim zakresem spedycję morską, spedycję lądową oraz agencję celną we wszystkich oddziałach spółki w Szczecinie, Świnoujściu oraz Gdyni.

Standard IFS (International Featured Standards) Logistics 2.3 wdrożony został dla spełnienia wysokich wymagań dotyczących bezpieczeństwa żywności, jakości i zgodności w obszarze usług logistycznych związanych z żywnością i produktami nieżywnościowymi.

– Jest to ramowy system oceny i certyfikacji, który umożliwia firmom logistycznym spełnienie wysokich standardów w zakresie przechowywania, transportu, dystrybucji i manipulacji produktami. Oferujemy dostawę transportem drogowym, kolejowym, morskim i lotniczym zarówno produktów zamrożonych i przechowywanych w kontrolowanych warunkach, jak i produktów wrażliwych niewymagających chłodzenia – mówi Karolina Dycha.

„Logistyka działa na procedurach. Dba o przestrzeganie zasad”

Recertyfikacja jest efektem ciężkiej pracy całego zespołu Grupy CSL. Zbieranie dokumentów trwa kilka miesięcy. Niektóre certyfikaty odnawiane są rokrocznie, a inne co trzy lata.

Jak mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz posiadanie certyfikatów ISO 9001:2025 oraz IFS Logistics jest dla klientów potwierdzeniem, że współpracują z firmą o najwyższej jakości usług.

– Logistyka rządzi się swoimi prawami. To sektor gospodarki bazujący na przepisach, zasadach i procedurach. By być certyfikowanym spedytorem należy nie tylko ich przestrzegać, ale i regularnie odnawiać certyfikaty jakości. Bardzo dziękuję całemu zespołowi Grupy CSL, że kolejny raz z dużym powodzeniem możemy pochwalić się recertyfikacjami. To dla nas powód do dumy – mówi Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL.

Grupa CSL może pochwalić się także jednym z pierwszych w Polsce raportów ESG wśród firm logistycznych w Polsce.

– Nasi partnerzy z całego świata współpracując z nami mają pewność, że pracują z firmą, która jest odpowiedzialna społecznie. To w obecnych czasach bardzo pożądany certyfikat – mówi prezes Laura Hołowacz.

Uzyskanie tych prestiżowych certyfikatów jest wynikiem znacznego zaangażowania oraz staranności Spółki. Potwierdzają one, że CSL sp. z o.o. spełnia wymagania standardów i posiada odpowiednie procedury oraz systemy zapewniające bezpieczeństwo i jakość obsługi logistycznej produktów. Jest to ważne w branży, ponieważ umożliwia firmie udokumentowanie swojej zdolności do spełnienia wysokich standardów i budowanie zaufania klientów. Certyfikaty te stanowią wartość dodaną firmy, definiując naszą reputację w obszarze kompleksowej i profesjonalnej obsługi spedycyjnej i celnej.