Laura Hołowacz Honorowym Ambasadorem Szczecina

2020-07-06

To był moment wzruszający, bo pierwszy raz w historii miasta Szczecin nagrodę otrzymała osoba niezwiązana tylko i wyłącznie z kulturą i sportem. Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL oraz założycielka Starej Rzeźni została laureatką prestiżowego tytułu Honorowy Ambasador Szczecina. Nagrodzeni otrzymali od prezydenta miasta statuetki i okolicznościowe medale. Poza Prezes Laurą Hołowacz nagrodę otrzymał hip-hopowy duet Łona & Webber.

„To wielkie, honorowe wyróżnienie. Mobilizacja do dalszej pracy”

Laura Hołowacz to prezes i współzałożycielka szczecińskiej firmy spedycyjnej CSL i przede wszystkim inicjatorka odbudowy budynku Starej Rzeźni na Łasztowni oraz powołanego w tym miejscu Centrum Kultury. Grupa CSL kończy 22 lata, prężnie się rozwija, a w roku 2020 dzielnie stawiła czoło pandemii koronawirusa, wychodząc z kryzysu gospodarczego obronną ręką. Stara Rzeźnia to inicjatywa, która kończy pięć lat. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz wyróżnienie to jest piękny prezent z okazji urodzin instytucji, która zmieniła oblicze Łasztowni stała się motorem napędowym rozwoju tego miejsca: – To wielkie, honorowe wyróżnienie. Została zauważona działalność wynikająca z naszych projektów, jest to wielkie wyzwanie, bo czuję się zobowiązana do dalszego działania i godnego reprezentowania Szczecina – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Zareagowałam na nagrodę wielką radością, to bardzo niespodziewany tytuł, bo przecież ambasadorami zostają zwykle artyści i sportowcy, a ja jestem człowiekiem biznesu, menadżerem, inicjatorem pewnych projektów. Wyróżnienie od Pana Prezydenta Piotra Krzystka bardzo mnie wzruszyło, to naprawdę wspaniała nagroda – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Grupa CSL ma 22 lata, Stara Rzeźnia 5 lat. To czas wielkiego rozwoju i wspaniałych inicjatyw

Grupa CSL prężnie się rozwija mimo trudnej sytuacji na rynku TSL. Przeszliśmy pandemię koronawirusa obronną ręką i udało się doprowadzić do wzrostu w firmie, kiedy cały rynek był w wyraźnej defensywnie. Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w ciągu pięciu lat istnienia zorganizowało kilkaset koncertów, wystaw, wykładów i spektakli. Dzisiaj to jedno z najaktywniej działających miejsc kultury w całym mieście. Jak mówi Prezes Laura Hołowacz, łatwiej prowadzi się działalność w mieście, które jest przyjazne, a mieszkańcy Szczecina oraz władze miasta zawsze odnosiły się z dużą atencją, w kierunku planów Starej Rzeźni i Grupy CSL, zarówno w przypadku projektów biznesowych jak i kulturalnych.

– Promujemy nasze miasto np. przez wydawanie albumów o Szczecinie. W Starej Rzeźni prezentują się młodzi artyści, odbywają się wydarzenia żeglarskie oraz kulturalne. Szczecin to jest marka, to jest miasto wspaniałych ludzi, zielone miasto, płuca Polski i chcemy by jak najwięcej ludzi kochało nasze miasto i doceniało w jak niezwykłej przestrzeni przychodzi nam żyć – mówi Prezes Laura Hołowacz.

Ostatnie dni to dobry czas dla Grupy CSL i Prezes Laury Hołowacz. Zaledwie dwa tygodnie temu założycielka Starej Rzeźni i prezes największej w mieście firmy logistycznej otrzymała tytuł „Ikony Biznesu” przyznawanej przez portal kobietowo.pl pod patronatem Prezydenta Miasta Szczecin.