Nowe projekty, realizacja spójnej strategii rozwoju przyjętej na początku roku, a jednocześnie aktywna praca, by „nadążyć” za pędzącym i bardzo zmiennym gospodarczo sektorem TSL. Rok 2022 prezes zarządu Grupy CSL Laura Hołowacz ocenia jako czas, kiedy na rozhuśtanym morzu pojawił się kolejny sztorm – wojna w Ukrainie. Mimo to firmy o dobrej strukturze organizacyjnej i zdywersyfikowanym portfolio klientów są w stanie sobie z problemami poradzić. – Wojna na pewno jest gospodarczym game changerem. Zmieniła wiele jeżeli chodzi o przeładunki, magazynowanie, dostępność nabrzeży. Jednocześnie sprawiła konieczność reorientacji relacji gospodarczych ze wschodem i powrót do dyskusji: jak bardzo potrzeba nam dobrego i silnego transportu intermodalnego? – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL.
Ostatni kwartał roku 2022: Grupa CSL zaprasza do siebie!
Jakie plany ma grupa CSL na ostatni kwartał roku 2022? Prezes Laura Hołowacz odpowiada szczerze: rozwój, rozwój i jeszcze raz rozwój. Firma zbliża się do 25-lecia, które hucznie będzie obchodzone wiosną. Planowana jest kontynuacja strategii opartej na dynamicznym działaniu, dostosowanym do potrzeb klientów w całej Europie.
Grupa CSL buduje także nowe relacje gospodarcze. Na pewno istotnym elementem działania jest także organizacja w listopadzie dwóch wydarzeń: „Polsko-niemieckiego dnia w Starej Rzeźni – To share knowledge and experience” oraz konferencji „Intermodal in Poland”.
– Tym razem to my zapraszamy do siebie. TSKAE to już nasze cykliczne wydarzenie. Będziemy rozmawiać o nowych wyzwaniach, czyli Świecie VUCA. To nowy trend, który wymaga od przedsiębiorców elastyczności i szybkiego działania. Będziemy mówić o zielonej energii, oszczędzaniu energii, o konsekwencjach wojny, o planach sektora TSL. Tych wątków jest całe mnóstwo i na pewno chcemy, by tegoroczna edycja naszego wydarzenia minęła nam pod znakiem inspiracji do działania mimo niesprzyjających warunków dookoła – mówi Laura Hołowacz, Prezes zarządu Grupy CSL.
W listopadzie odbędzie się także szczecińska odsłona ogólnopolskiej konferencji „Intermodal in Poland” – szczegóły tego wydarzenia będą znane już niebawem. – Rozwijają się korytarze transportowe np. północ-południe. Kończone są inwestycje w drogi kolejowe na bazie środków unijnych. Przewożenie towaru koleją jest bardzo ważne. Widzimy to choćby teraz, gdy porty są zapchane węglem i zbożem. Grupa CSL mówi od lat, że trzeba stawiać na intermodal – mówi Laura Hołowacz.
Dlaczego sektorowi TSL potrzebny jest networking?
W ostatnich miesiącach Grupa CSL aktywnie brała udział w wydarzeniach networkingowych z zakresu TSL na całym świecie.
– To ważne, by być na bieżąco z trendami. Nie chodzi tylko o nowości, ale i o to, by rozmawiać, dzielić się doświadczeniem, weryfikować jak czują się nasi współpracownicy i partnerzy biznesowi. Świat zmienia się bardzo szybko i musimy za tym wszystkim nadążać – mówi Prezes Laura Hołowacz.
– Lekcje płynące ze spotkań networkignwych są następujące: wojna w Ukrainie wiele zmieniła. Przed nami daleko idące zmiany w sektorze TSL, które albo już się dzieją albo jeszcze będą się dziać przez wiele miesięcy albo lat. Musimy być przygotowani do działania z zaskoczenia i pod presją czasu. Poza tym udział w międzynarodowych wydarzeniach pozwala nam na nawiązanie nowych relacji gospodarczych i pozyskiwanie nowych klientów – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.
We wrześniu i w październiku przedstawiciele Grupy CSL brali udział w następujących wydarzeniach: