Kolejny raz podzielimy się wiedzą i doświadczeniem. Polsko-Niemiecki dzień w Starej Rzeźni już 24 listopada

2022-11-15

Trzy panele dyskusyjne i trzy bardzo istotne dla gospodarki tematy. Grupa CSL, Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego oraz kancelaria MNB Legal, zapraszają na kolejną edycję wydarzenia To Share Knowledge and Experience, czyli Polsko-Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni. Wydarzenie odbędzie się 24 listopada. Start o godzinie 10:00. Udział w konferencji jest bezpłatny po wcześniejszej rejestracji.

TSKAE 2022: analiza obecnej sytuacji oraz dyskusja o trendach i perspektywach

  To już kolejne wydarzenie z cyklu „To Share Knowledge and Experience. Polsko-Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni” organizowane na Łasztowni. Co roku, spotykamy się jesienią, by dyskutować o zmianach, trendach, perspektywach, ale i problemach i wyzwaniach. Wydarzeniu zawsze towarzyszy kontekst międzynarodowy.

  – Przygotowując agendę wydarzenia zależało nam, by z jednej strony wpisywać się w aktualne trendy i dyskusje gospodarcze, a z drugiej, by inicjować dyskusję o przyszłości i o tym, jak w tym dynamicznym świecie się odnajdywać – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

   – Pandemia, inflacja, zerwane łańcuchy dostaw, wojna w Ukrainie, czynników wpływających na kondycję światowej gospodarki jest ogrom. Myślę, że nie zabraknie nam więc tematów do rozmów. Jednocześnie mam nadzieję, że w gronie ekspertów będziemy mogli jak zawsze dzielić się wiedzą, doświadczeniem oraz kreślić perspektywy dla sektora TSL oraz branż pokrewnych – mówi Prezes Laura Hołowacz.

  Ostatnie miesiące to czas wielu wydarzeń networkingowych, które odbywają się w całej Polsce. Szczecińska inicjatywa to nie tylko okazja do dyskusji i spotkania przedstawicieli branży, ale i ważna przestrzeń do wymiany doświadczeń między przedsiębiorcami, samorządowcami, naukowcami i prawnikami. Co roku przedstawiciele wszystkich tych grup. Obecni są na Łasztowni.

Energetyka, świat VUCA i bezpieczeństwo w sieci

  Panel pierwszy będzie dotyczyć zmian energetycznych. Na co musimy się przygotować w najbliższym czasie? Jak zmiana cen będzie wpływać na funkcjonowanie wielu przedsiębiorstw? Czy kryzys energetyczny będzie wpływać na rozwój energii odnawialnej, w tym energii z wiatru oraz wodoru? O tym dyskutować będą przedsiębiorcy, samorządowcy, ale i przedstawiciele strony Niemieckiej. Będzie to więc międzynarodowa wymiana doświadczeń w temacie, który dotyczy całej Europy.

  Temat drugi to próba poszukania kompasu w świecie VUCA, czyli takim, który ciągle się zmienia. Nie da się ukryć, że w kontekście gospodarczym funkcjonujemy w takim właśnie świecie.  Omówione zostaną zmiany dotyczące logistyki, gospodarki w Europie, zmian rynkowych. W dyskusji weźmie udział m.in. Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz, mec. Radosław Niecko z kancelarii MNB Legal  czy przedstawiciel Północnej Izby Gospodarczej w Szczecinie.

  Ostatni panel dyskusyjny dotyczyć będzie nowych technologii oraz bezpieczeństwa w sieci. Podyskutujemy między innymi na temat weryfikacji nowych partnerów biznesowych oraz o tym, jakie pułapki są często zastawiane na przedsiębiorców w Internecie. W tym temacie znowu bazować będziemy na wiedzy ekspertów z Polski i Niemiec.

  „To Share Knowledge and Experience. Polsko-Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni” to wydarzenie organizowane na Łasztowni, w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Rejestracja trwa. Więcej informacji znajdziecie na stronie: https://www.csl.eu/tskae