Kolejne intermodalne projekty Grupy CSL. „Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom klientów”

2021-04-12

Trwają bardzo aktywne prace nad realizacją projektu suchego terminala intermodalnego w Szczecińskiej Strefie Ekonomicznej, czyli CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Grupa CSL zamierza jednak prowadzić dalszą ekspansję w tym zakresie. Już w tym półroczu rozpoczną się pracę nad uruchomieniem suchego terminala w Myszkowie. Dlaczego ta lokalizacja? Jak mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL to kwestia lokalnego zapotrzebowania i klientów, którzy… prosili o realizację inwestycji w tym miejscu. – Południe Polski to region silnie uprzemysłowiony. Terminale intermodalne funkcjonują tam z wielkim powodzeniem, ale jest ich zbyt mało. Wykorzystamy wiedzę Grupy CSL, by stworzyć tam projekt, który będzie komplementarny do już istniejących przestrzeni. Szacujemy, że prace rozpoczną się późną wiosną – mówi Hołowacz.

Kolejne plany Grupy CSL. Intermodalna ekspansja w całej Polsce

Grupa CSL w ciągu miesiąca planuje zaprezentować nowe informacje na temat CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Prace – zarówno projektowe jak i administracyjne – trwają. Firma przymierza się jednak do znaczącej ekspansji w tym zakresie. Już niebawem powstanie kolejny suchy terminal w Myszkowie. Jego administratorem i współtwórca będzie właśnie Grupa CSL. Skąd ten pomysł?

– Na południu Polski ten potencjał jest gigantyczny, jest ich kilkanaście w każdym regionie i są kompletnie zapchane. Odmawiają firmom, bo nie ma miejsca. Nasze zainteresowanie tym tematem to wyjście naprzeciw potrzeb klientów i wiele wskazuje na to, że realizacja projektu będzie sfinalizowana jeszcze w 2021 roku. Start również planujemy niebawem. Planowana docelowa przepustowość terminala w Myszkowie to 200 tysięcy TeU. Będzie to sprawdzane z biurem projektowym, ale na tyle oceniamy nasze maksymalne możliwości. Widzimy, że ten terminal mógłby obsługiwać rynek całego zagłębia przemysłowego, czyli np. Katowic, ale i okolicznych krajów jak Czechy czy Słowacja. Jesteśmy tym projektem bardzo podekscytowani – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

„Ogromne możliwości biznesowe”

Skąd w szczecińskiej firmie tyle zapału, by podbijać skądinąd obcy rynek jakim jest południe Polski? Jak wyjaśnia Przemysław Hołowacz, Grupa CSL zdobyła już know-how i od miesięcy pracuje nad swoim autorskim konceptem gospodarczym CCIC Intermodal Depo Dunikowo. Projekt w Myszkowie jest dywersyfikacją tej działalności i rozpoczęciem szerokiego planu ekspansji Grupy CSL w zakresie suchych terminali intermodalnych. Przemysław Hołowacz podkreśla: intermodal jest przyszłością logistyki.

– Analizowaliśmy ten projekt z dwóch punktów widzenia: otoczenia biznesowego i okolic, ale i z punktu widzenia rozwoju intermodalu północ-południe w kontekście Dunikowa. W tamtych okolicach jest wiele firm zainteresowanych dodatkowymi transportami, które może w przyszłości obsługiwać port na Pomorzu Zachodnim. Są tam ogromne możliwości biznesowe, wiele firm ulokowanych w strefie ekonomicznej, dużo przedsiębiorców planujących ekspansję, jesteśmy bardzo ciekawi jak ten projekt będzie wyglądać biznesowo. Zapowiada się doskonale – dodaje Przemysław Hołowacz.

CCIC Intermodal Depo Dunikowo wystartuje w pierwszej połowie 2023 roku. Projekt suchego terminala przeładunkowego w Myszkowie mógłby rozpocząć działalność w swojej pierwszej formule nawet pod koniec roku 2021.