Jacek Wójcikowski: żyjemy w epoce niepewności

2022-11-22

Konferencja „To share knowledge and experience” zbliża się wielkimi krokami – to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych na Pomorzu Zachodnim tej jesieni i jedno z dwóch wydarzeń organizowanych przez Grupę CSL w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zależy nam na tym, by dyskutować o najważniejszych dla przedsiębiorców tematach. Partnerem wydarzenia jest niemiecka kancelaria MNB Legal oraz Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego.

    Jak mówi Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego, wydarzenie organizowane w Starej Rzeźni za cel stawia sobie merytoryczną dyskusję o najważniejszych, gospodarczych tematach. Nie bez znaczenia jest również networking, który jest bardzo cenny w czasach popandemicznych.

  – Każde z poruszanych zagadnień jest bardzo ważne. Gospodarcze pasmo nieszczęść, które nas dotknęło: COVID, wojna w Ukrainie, kryzys gospodarczy, to wszystko rzeczy, które wpływają na nasze życie, a także na biznes prowadzony przez przedsiębiorców. Spotkamy się w Starej Rzeźni, by rozmawiać  istotnych tematach gospodarczych. Kontekst dyskusji będzie szerszy niż tylko zachodniopomorski, co gwarantuje obecność gości z Niemiec, nasze wydarzenie pierwotnie nazywało się Polsko-Niemiecki Dzień w Starej Rzeźni – mówi Jacek Wójcikowski, dyrektor Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego.

  Bloki tematyczne podzielone będą na trzy istotne dyskusje gospodarcze, a po tym nastąpi część networkingowa. Pierwszy temat to energetyka, drugi świat VUCA czyli zmienność gospodarcza, a trzeci to bezpieczeństwo w sieci. Jak mówi dyrektor Wójcikowski, każde z tych zagadnień w obecnych czasach ma istotne znaczenie dla przedsiębiorców.

  – Nie da się ukryć, że tematy energetyczne mocno determinują nasze działanie gospodarcze i plany wielu przedsiębiorców. Żyjemy w epoce niepewności. Dekadę temu wydawało nam się, że miarę wiemy, jak to wszystko będzie poukładane. Nie martwiliśmy się o ciepło, benzynę, węgiel. Nagle stało się coś niespodziewanego i splot okoliczności sprawił, że nikt nie jest w stanie nam niczego zagwarantować. Mamy duże opóźnienie jeżeli chodzi o OZE, a nasz region przecież mógłby być potentatem w tym zakresie – mówi dyrektor Wójcikowski.

  Wciąż istnieje możliwość rejestracji na wydarzenie „To share knowledge and experience” w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. Zapraszamy już 24 listopada o godzinie 10:00.