Intermodal in Poland. Jak zachować efektywność przy zmniejszonych potokach pasażerskich?

2023-09-05

Jednym z gości podczas Intermodal in Poland oraz konferencji przewoźników organizowanych przez Grupę CSL będzie Radosław Śliwka, członek zarządu firmy SMART Project. Jak mówi ekspert sektor TSL jest coraz bardziej zainteresowany redukcją kosztów oraz optymalizacją działalności. To efekt poważnej recesji, jaka ma miejsce od kilku miesięcy w gospodarce.  – Nie mówimy już o drobnej korekcie, a o poważnym tąpnięciu. Liczymy na rzeczową i merytoryczną dyskusje na ten temat podczas wydarzenia Intermodal in Poland, a także podczas konferencji przewoźników – mówi Radosław Śliwka.

Efektywność w czasach recesji. Co zoptymalizować, by nadal generować zysk?

Efekty recesji są odczuwalne dla sektora TSL. Jak mówi Radosław Śliwka, sytuacja jest poważna, a zmniejszenie potoków ładunkowych jest faktem. Przetargów jest mniej, zapytań jest mniej, a rynek z „rynku przewoźników” stał się „rynkiem klienta”. Renegocjowane są umowy z dostawcami, spadły ceny również frachtów morskich.

– Różnica w 2023 roku jest ogromna, gdy spojrzymy na czas 2020-2022. Był czas, gdy rozwój był tak szybki, że nie było czasu i przestrzeni na obserwację procesów wewnętrznych. Teraz mamy zapytania z sektor TSL i intermodalnego, by optymalizować procesy, poprawiać efektywność i stawiać na rozwiązania, które pozwolą firmie na dostosowanie się do trudniejszych czasów – mówi Radosław Śliwka.

  – Szukanie efektywności ma za zadanie nie tylko oszczędności, ale i poprawę elastyczności firmy. Przedsiębiorcy chcą być gotowi do bardziej dynamicznych zmian w swoich firmach. Wielu przedsiębiorców mówi nam, że pracownicy „wiosłują w innych kierunkach”, a to nigdy nie jest rozwojowe – mówi Radosław Śliwka.

O czym firma SMART Project będzie mówić w czasie naszej konferencji?

– Chcemy podzielić się swoimi doświadczeniami z projektów, które mają na celu zwiększenie elastyczności oraz optymalizację kosztów. Nie jest trudne, by robić tyle samo, ale mniejszym kosztem wewnętrznym. Przedsiębiorcy czasem potrzebują świeżego spojrzenia z zewnątrz. Zadanie wielu firm na rok 2023 to zwiększyć efektywność, przy mniejszych potokach transportowych – mówi ekspert firmy SMART Project.

Intermodal in Poland już od 6 do 8 września w Szczecinie

Druga edycja Intermodal in Poland w Szczecinie odbędzie się od 6 do 8 września. Podczas spotkania poruszymy najważniejsze tematy dotyczące transportu intermodalnego oraz logistyki, w ujęciu globalnym i regionalnym. Elementem spotkania będzie wizyta studyjna w Świnoujściu. Trwa rejestracja na wydarzenie.  Konferencja Intermodal in Poland organizowana jest w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia w Szczecinie. Naszym partnerem jest Intermodal News.