Grupa CSL zorganizowała „Konferencję Przewoźników” – to pierwsze takie wydarzenie w Szczecinie

2023-09-13

Najpierw debaty i prezentacje w ramach Intermodal in Poland, potem bardzo interesująca wizyta studyjna zorganizowana w Świnoujściu, a w piątek dyskusja transportowców o przyszłości i tym, co może jeszcze czekać rynek przewozów drogowych i intermodalnych. Od 6 do 8 września logistyczne serce Polski biło w Starej Rzeźni w Szczecinie. Poza debatami i spotkaniami odbył się networking na najwyższym poziomie, a dużym zainteresowaniem cieszyło się miasteczko transportowe, które przez trzy dni było dostępne dla wystawców na szczecińskiej Łasztowni.

Konferencja Przewoźników to wspólna inicjatywa Grupy CSL oraz Polskiego Instytutu Transportu Drogowego.

– Zależało nam na tym, by przewoźnicy drogowi mieli na Pomorzu Zachodnim swoje wydarzenie. Chcemy, by zdobywali wiedzę, nawiązywali kontakty, byśmy wreszcie poczuli się odpowiednio zintegrowani – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Grupie CSL.

– Tematem przewodnim naszego spotkania było zwiększanie efektywności w transporcie i spedycji oraz optymalizacja procesowa, kadrowa i finansowa. Transport boleśnie przeżywa wszelkie wahania na rynkach regionalnych i światowych. Techniczna recesja, której jesteśmy świadkami, powoduje, że wielu przedsiębiorców poważnie zastanawia się, jak efektywnie funkcjonować, nie tracąc perspektyw rozwojowych – mówi Przemysław Hołowacz.

  Współorganizatorem wydarzenia był Polski Instytut Transportu Drogowego.

– Jesteśmy partnerem tego zacnego wydarzenia, dziękujemy za możliwość rozmowy o sytuacji przedsiębiorców. To możliwość integracji oraz poruszenia szeregu tematów dotyczących rozwoju transportu drogowego, cyfryzacji, bezpieczeństwa czy optymalizacji. Chcemy przekazywać wiedzę i nie ukrywam, że takie wydarzenia są do tego doskonałą okazją – mówi Anna Majowicz.  

– Zabieramy gości w Starej Rzeźni w podróż po Polsce, po Europie i po świecie. Polscy kierowcy rządzą na świecie. Jesteśmy potęgą i nie są nam straszne nawet poważne regulacje europejskie. Bycie liderem wymaga jednak czujności. O tym, ale nie tylko będziemy rozmawiać dzisiaj. Jestem dumny z polskich kierowców. Nie rywalizujemy ceną, a jakością usług. Ta konferencja jest po to, byśmy mogli dzielić się naszą wiedzą i doświadczeniem – mówi Przemysław Hołowacz.

  Poza debatami, networkingiem i prezentacjami, goście Starej Rzeźni wysłuchali wykładu motywacyjnego Krzysztofa Sarneckiego.

 – Jesteśmy otwarci na organizacje takich wydarzeń w przyszłości – mówi Przemysław Hołowacz.