Grupa CSL wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy!

2020-01-09

Finał 28. Edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywać się będzie na Łasztowni, w tym w Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia. – Jesteśmy zaangażowani we wspieranie wspaniałej inicjatywy Jerzego Owsiaka. Stara Rzeźnia gra z wielką orkiestrą, nasza instytucja jest otwarta na wszystkie inicjatywy proponowane w ramach WOŚP. Przekazaliśmy także szereg gadżetów i pamiątek związanych z naszą instytucją, albumy, bilety na wydarzenia. Zapraszamy w niedzielę wszystkich mieszkańców Szczecina – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

Do wylicytowania będzie niezwykły „złoty bilet”

Główne wydarzenia na Łasztowni związane z finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy rozpoczynają się po godzinie 14.00. W Starej Rzeźni zaprezentuje się dziecięca grupa Arfik, Jowita Świtońska i jej podopieczni, prof. Jacek Rudnicki z autorskim recitalem. Gwiazdą wieczoru będzie zespół Tragarze. Na scenie bez przerwy odbywać się będą licytacje, aukcje, pokazy ratownicze, wykłady i spotkania z interesującymi ludźmi. Gościem WOŚP w Starej Rzeźni będzie Aleksander Doba, a ilość ciekawych przedmiotów do wylicytowania rośnie z godziny na godzinę. – Bardzo cieszę się, że kolejny już raz Stara Rzeźnia i Łasztownia będą bijącym sercem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie miałam żadnych wątpliwości by angażować się w tak szlachetną akcję i wszystkich mieszkańców zachęcamy do wizyty na Łasztowni oraz do wspierania Jurka Owsiaka – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz. – Przekazaliśmy na aukcję mnóstwo przedmiotów, w tym albumy wydane przez Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia czy coś wyjątkowego, czyli „złoty bilet”, który upoważni zwycięzcę licytacji do wstępu na wszystkie organizowane przez nas wydarzenia. Taka okazja nie zdarza się często – dodaje Prezes Laura Hołowacz, zachęcając do wizyty w Starej Rzeźni 12 stycznia 2020.

Żeglarskie „Światełko do nieba”

O 19.45 spod Starej Rzeźni pod Dźwigozaury przemaszeruje grupa Bloco Pomerania. Tam odbędzie się „Światełko do nieba”. W tym roku proponujemy jeszcze jedno wydarzenie, które w żeglarskim tonie podsumuje finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy: – Apelujemy do znajomych żeglarzy, a w szczególności do posiadaczy dopuszczonej do użytkowania pirotechniki jachtowej o przybycie 12 stycznia o godzinie 19:40 na Łasztownię i przyniesienie pochodni i rakiet sygnałowych, używanych na co dzień w sezonie żeglarskim. O godzinie 20,00 będzie można użyć ich do gremialnego przesłania naszego żeglarskiego „światełka do nieba” – mówi Prezes Grupy CSL i inicjatorka powstania Starej Rzeźni Laura Hołowacz.

Miejsce spotkania – rejon trzech zabytkowych dźwigów portowych, czyli popularnych Dźwigozaurów. Serdecznie zapraszamy!