Spółka CSL od 25 już lat świadczy usługi logistyczne. A jej Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia to dowód na duże zaangażowanie społeczne jej twórców i pracowników.
W przydający z początkiem tego roku jubileusz 25-lecia działalności, zarząd szczecińskiej spółki CSL ma co świętować. – W 2022 roku przychody firmy powiększyły do kwoty blisko 80 mln zł, a więc o około 25 proc. A rok wcześniej aż o 100 proc. w porównaniu do 2020 roku – mówi Laura Hołowacz, prezes CSL.
Za tak dynamicznym rozwojem firmy stoi m.in. jej przemyślana oferta. CSL proponuje kompleksową obsługę ładunków w imporcie, eksporcie i tranzycie dostarczanych drogą morską, lądową, kolejową i lotniczą. Ma własną agencję celną, a jej spedytorzy współpracują z ponad 350 doświadczonymi przewoźnikami drogowymi, dzięki temu są w stanie zapewnić transporty nawet w mniej popularnych kierunkach. Spółka gwarantuje też dedykowaną obsługę w transporcie morskim kontenerów oraz statków i obsługę portową. Transport morski uzupełnia o transport lądowy i kolejowy. – Realizujemy kompleksowo transport na całym łańcuchu dostaw, tak, aby klient nie musiał myśleć o kwestiach logistycznych – podkreśla Laura Hołowacz.
Wysoką jakość usług spółki potwierdzają cenione certyfikaty – AEO, IFS Logistics i ISO 9001:2015.
– Jesteśmy firmą elastyczną, zwinną, cały czas szukamy nowych możliwości, szybko reagujemy na zmiany na rynku. Rok temu zrealizowaliśmy np. dużo zleceń w transporcie morskim. Tam potencjał wzrostu był największy. W tym roku naszą uwagę pochłaniał głównie rozwój usług transportu drogowego, tutaj działo się bardzo wiele – dodaje Laura Hołowacz. CSL to nie tylko kompetentna logistyka. W 2012 r. spółka zakupiła zabytkowy budynek Starej Rzeźni na szczecińskiej Łasztowni, odrestaurowała go i teraz to nie tylko jej siedziba, ale ważne miejsce na kulturalnej, edukacyjnej i kongresowej mapie regionu. – Chcemy, by było to miejsce, gdzie kultura styka się z biznesem – mówi Laura Hołowacz.