Grupa CSL w Bangkoku. Z Azji przywozimy szereg inspiracji i obiecujących zapowiedzi współpracy

2023-10-29

Jaki jest Bangkok? Wielki, spektakularny, jest przykładem jak połączyć tradycję z sukcesem gospodarczym. Ostatnie dni w tym mieście spędziła Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz oraz Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu w Grupie CSL.  Od 23 do 26 października odbywała się kolejna edycja NSRN Annual Meeting w Bangkoku. To jedno z największych na świecie wydarzeń logistycznych. Spotkanie było okazją do poznania trendów w światowej logistyce.

– Wykorzystaliśmy to wydarzenie, by promować Polskę, nasze porty i ciekawe rozwiązania, które mamy, a które mogą być atrakcyjne dla klientów z całego świata. Byliśmy tam jedną z trzech firm z Polski – mówi Przemysław Hołowacz.

The 2023 NSRN Annual Meeting w Bangkoku trwał od 23 do 26 października

– Mówiliśmy o polskich portach, o rozwoju transportu intermodalnego, o rozwoju łańcucha transportowego Europa-Azja – mówi Prezes Laura Hołowacz. – Bangkok zachwyca pięknem. Ogromny ruch w godzinach szczytu. Firmy tutaj dynamicznie rozwijają się i szukają możliwości współpracy i rozwoju. Główne tematy poruszane między przedsiębiorcami to e-commerce, intermodal oraz konsekwencje wojny w Ukrainie i w Izraelu – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

Na konferencji News Silk Road były trzy firmy z Polski – w tym CSL.

Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL miał okazję wygłosić prezentację na temat potencjału polskich portów oraz tego, jak wygląda nasza oferta – nie brakowało odniesień do gospodarczych relacji Europa-Azja. Poza tym coraz głośniej mówimy o potencjale Szczecina i naszych portów. Nie da się ukryć, że jesteśmy poważnym graczem i mamy nadzieję, że nasz port będzie godną konkurencją dla Trójmiasta

   – Dla CSL jest to możliwość zbudowania sieci sprawdzonych partnerów i kolejne szanse na rozwój spółki. Odbyliśmy kilkadziesiąt spotkań z firmami z krajów takich jak: Chiny, Tajlandia, Słowenia, Bułgaria, Niemcy, Francja, Belgia i wielu innych – mówi Przemysław Słowik.

   Nie da się ukryć, że wyjazd do Bangkoku był jednym z najważniejszych tegorocznych wydarzeń Grupy CSL. Niedługo na łamach naszego bloga ukaże się duży wywiad z prezes Laurą Hołowacz na temat tego, co udało się ustalić w Azji, jakie mamy plany na wykorzystanie tej wiedzy. Czy korytarz Europa-Azja będzie się rozwijać? Jak skorzysta na tym Polska? Czy porty w Szczecinie i w Świnoujściu są coraz atrakcyjniejsze dla inwestorów? O tym przeczytacie już niebawem!