Z jakimi wnioskami Grupa CSL wróciła z Bangkoku?
– Kolejny raz uczestniczyliśmy w spotkaniu spedytorów w grupie networkingowej spedytorów międzynarodowych New Silk Road. Zależy nam na tym, by ta grupa rozwijała się, wymieniała wiedzą, doświadczeniem i by wspólnie rysowała perspektywy rozwoju branży TSL na całym świecie. Na miejscu byli spedytorzy z Polski, Niemiec, Ameryki, Azji. Budujemy łańcuchy dostaw w skali globalnej. To relacje niezwykle cenne, które przekładają się na kolejne współprace i stałe relacje biznesowe – mówi prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.
Jednym z ważniejszych tematów była swobodna wymiana towarowa w Europie i Azji. Uczestnicy konferencji rozmawiali o umacnianiu relacji gospodarczych na Bałkanach czy o budowaniu łańcuchów intermodalnych w czasie wojny w Ukrainie.
– Rozmowy były dla nas bardzo korzystne. Szczególnie zainteresowanie naszą pracą wykazywali spedytorzy z Niemiec czy z Litwy. Zapytania były bardzo poważne, oferty dotyczą transportu drogowego. Zależy nam na tym, by wspierać także transport intermodalny, który jest dla nas obecnie priorytetem, jeżeli chodzi o zarysowywanie przestrzeni rozwojowych w dalszych latach – przyznaje Prezes Laura Hołowacz.
W Bangkoku były obecne firmy, którym zależy na progresywnym rozwoju
Jak dodaje prezes Laura Hołowacz efekty networkingu, konferencji i spotkań widoczne są niemal natychmiast, a projekt New Silk Road bardzo skutecznie integruje przedsiębiorców zajmujących się logistyką, transportem i spedycją. Nie brakowało tam również przedstawicieli przemysłu czy handlu. Wszyscy przedsiębiorcy byli wobec siebie życzliwi, a wszechobecna wzajemność i zainteresowanie swoją działalnością sprzyjało wymianie informacji.
– Relacje z firmami z Azji polegają nie tylko na współpracy krótkoterminowej. Wiele firm wraca do nas za kilka tygodni albo kilka miesięcy. Pokazujemy się, rozmawiamy i wiemy, że wielu partnerów wróci do nas, gdy będzie mieć taką potrzebę. Gospodarka się budzi. Po zastoju w przemyśle nadchodzi czas przebudzenia. Mamy nadzieje, że progres będzie widoczny szczególnie w przemyśle oraz sektorze e-commerce – dodaje prezes Laura Hołowacz.
Podczas spotkania w Bangkoku Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL zaprezentował informacje na temat naszej firmy, wartości, priorytetów oraz tego, jak wielki potencjał drzemie w polskich portach: w Szczecinie oraz w Świnoujściu.
– Dobry, bardzo efektywny wyjazd. W roku 2023 Grupa CSL stawia na networking, relacje i działania marketingowe, które pokazują jak działamy – dodaje prezes Laura Hołowacz.