Grupa CSL obecna na targach w Monachium. Duże zainteresowanie ofertą CSL Inspire

2019-06-26

Targi Transport Logistic odbywają się w Monachium raz na dwa lata i jest to jedno z największych wydarzeń w branży TSL. Nasza firma uczestniczyła w wydarzeniu kolejny raz, promując zarówno swoją działalność celną i logistyczną, jak i prężnie rozwijające się usługi informatyczne. – Jesteśmy obecni w obiegu międzynarodowym. Bierzemy udział w wydarzeniach, podczas których możemy pokazać naszą ofertę i usługi, o które poszerzamy portfolio. Corocznie bierzemy udział w szeregu wydarzeń, w tym np. w targach w Brukseli – mówi Marta Bartoszek, przedstawiciel firmy CSL.

Rozwój firm spedycyjnych wymaga ciągłej obecności na rynku i śledzenia zmian, do których dochodzi właściwie z miesiąca na miesiąc. Grupa CSL jako jeden z liderów branży TSL w Europie, poza obserwacją, jest także kreatorem wielu zmian i firmą, która stawia na rozwój w wielu przestrzeniach. Targi w Monachium, które odbyły się kilkanaście dni temu pokazują, że kierunek obrany przez Prezes Laurę Hołowacz i zespół jest tożsamy z trendami światowymi. Dzisiaj logistyka nie istnieje bez silnej podstawy IT, a w CSL rozwój przepływu informacji i digitalizacja postępuje w tempie zdecydowanie szybszym niż u konkurencji: – Targi Transport Logistic, to są takie targi, które gromadzą w jednym miejscu właściwie całą branżę TSL. Każdy liczący się gracz na rynku, musi być w tym miejscu obecny i grupa CSL przedstawiła swoją ofertę w tym miejscu już nie pierwszy raz. Jest to świetna okazja do zaprezentowania firmy, ale i do zapoznania się z tym, jakie tendencje panują na rynku, poznajemy nowinki, wymieniamy się doświadczeniami. To swoista weryfikacja rynku logistycznego, firmy bowiem co roku zupełnie inaczej prezentują swoje oferty i regularnie wzbogacają portfolio – mówi Marta Bartoszek.

Na targach w Monachium prezentowała się cała grupa CSL z dużym naciskiem na działalność CSL Inspire. – Trend i rozwój firm transportowych i logistycznych, to digitalizacja jest głównym sposobem na zwiększenie obrotów. To już nie jest kwestia zwiększania ilości pracowników, a właśnie optymalizacja poprzez usprawnianie procesów informacyjnych. Liczące się firmy stawiają na korelacje pomiędzy logistyką i IT. Nasza oferta spotkała się z bardzo dobrym przyjęciem, jesteśmy przekonani, że udało się nawiązać wiele nowych relacji. To okazja do pozyskania nowych klientów, ale i do spotkania ludzi, z którymi na co dzień współpracujemy jako agencja celna i spedytor. Nie mogę zdradzać wszystkich rezultatów tych targów, ale na pewno było to wydarzenie, które zaowocowało w bardzo obiecujące perspektywy – dodaje Marta Bartoszek z firmy CSL.

Na przestrzeni ostatniego roku Grupa CSL rozwinęła się w sposób absolutnie imponujący. Podczas targów wielkim zainteresowaniem cieszyła się oferta CSL Inspire. Była mowa także o produktach oferowanych przez inne podmioty zrzeszone w naszej grupie: – Cały czas pracujemy nad promocją CCIC Depo Dunikowo. Targi logistyczne były okazją by pozyskać kolejnych partnerów i taka działalność była z naszej strony prowadzona – dodaje Marta Bartoszek.

Poza targami Transport Logistic, grupa CSL weźmie w tym sezonie udział w jeszcze kilku istotnych, branżowych wydarzeniach. O szczegółach będziemy informować niebawem!