Grupa CSL na wydarzeniu H2 Szczecin

2023-12-08

Konferencja H2Szczecin – Wodór Napędem Regionu, to jedna z najważniejszych konferencji gospodarczych na Pomorzu Zachodnim. 30 listopada w sali konferencyjnej hotelu Coutryard by Marriott w Szczecinie zgromadzili się przedstawiciele świata nauki, biznesu oraz samorządu. Głównym tematem była gospodarka wodorowa i jej perspektywy rozwoju w Szczecinie, regionie, ale i w szerszym kontekście globalnym.

     Cztery sesje, a w nich panele dyskusyjne oraz indywidualne prezentacje merytorycznych ekspertów. Wśród tematów poruszanych w czasie konferencji H2Szczecin – Wodór Napędem Regionu, nie brakowało spraw związanych z transportem, gospodarką komunalną czy rozwojem gospodarki wodorowej w ujęciu lokalnym i globalnym. Konferencję otworzył poseł do parlamentu europejskiego prof. Jerzy Buzek. Na Sali nie brakowało samorządowców, naukowców oraz osób związanych z biznesem.

– Województwo zachodniopomorskie ma potencjał, by być hubem wodorowym. Wszystkie wystąpienia i prelekcje potwierdzały tę tezę. Jesteśmy gotowi, by czerpać z doświadczeń innych regionów. Nad agendą pracowaliśmy kilka miesięcy. Mamy dzisiaj bogatą reprezentację wspaniałych ekspertów z całej Polski. Dzisiaj w Szczecinie bije wodorowe serce całego kraju – mówi prof. Marzena Frankowska, organizatorka wydarzenia.

  W czasie konferencji H2Szczecin nie brakowało także głosu przedsiębiorców czy przedstawicieli agend rządowych odpowiedzialnych za ochronę środowiska czy gospodarkę wodną.

  – Wodoryzacja gospodarki jest przed nami – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL obecna na konferencji.

  – Ja zawsze powtarzam, że jestem zakochana w wodorze – mówi Laura Hołowacz, prezes zarządu Grupy CSL. – Zielony wodór to jest nasza przyszłość, chcemy dążyć do zeroemisyjności i jak najbardziej ekologicznego podejścia do energii. W Grupie CSL mówimy o tym, by niwelować ślad węglowy i działać tak, by transport, spedycja i logistyka były jak najbardziej przyjazne naturze. To trudne, ale możliwe – dodaje Laura Hołowacz.

   Wydarzenie H2Szczecin będzie kontynuowane w kolejnym roku. W konferencji wzięło udział blisko 250 osób.