Grupa CSL na konferencji Euro-Trans 2020

2020-09-30

W minionym tygodniu na Uniwersytecie Szczecińskim odbyło się coroczne wydarzenie Eurotrans. To jedna z najważniejszych w regionie konferencji branży TSL. Dyskusje zwykle łączą tematy związane z żeglugą, spedycją, logistyką oraz transportem. Co roku gośćmi konferencji są samorządowcy, naukowcy i przedsiębiorcy, a aktywny udział w panelach biorą także młodzi ludzie pasjonujący się transportem oraz wiążący swoją przyszłość z branżą TSL. W roku 2020 silny nacisk w czasie debaty kładziony był na zagadnienia związane z pandemią koronawirusa. W jednej z dyskusji brał udział Przemysław Hołowacz, Kierownik ds. Marketingu Grupy CSL oraz Prezes Spółek:  CSL Inspire oraz CCIC Intermodal Depo Dunikowo.

XVI Międzynarodowa Konferencja Naukowa Euro-Trans to w roku 2020 jedno z najważniejszych wydarzeń świata zachodniopomorskiej gospodarki. Dyskutowano o bieżących zagadnieniach dotyczących funkcjonowania Branży TSL w czasie pandemii koronawirusa, przyszłości zachodniopomorskiej żeglugi śródlądowej czy o „zielonym transporcie”, który w oczywisty sposób zyskuje na popularności w czasie, kiedy to właśnie „green deal” jest jednym z najpopularniejszych trendów europejskich, mocno akcentowanych gospodarczo w przede dniu rozpoczęcia perspektywy unijnej 2021-2027.  Przedstawiciel Grupy CSL Przemysław Hołowacz wziął udział w części konferencji pt. „Transport – jak funkcjonować w czasie trwania i po pandemii”. Prowadzona przez prof. Tomasza Kwarcińskiego debata miała na celu zaprezentowanie ogólnej sytuacji przedsiębiorców branży TSL  z Pomorza Zachodniego oraz dyskusję na temat perspektyw jakie rysują się przed spedycją i logistyką. Jak mówi Przemysław Hołowacz dyskusja była bardzo rzeczowa i merytoryczna.

– Pandemia koronawirusa to dla logistyki oraz transportu bardzo trudny czas, wymagający dynamicznych decyzji i często kreatywnych rozwiązań. Grupa CSL wyszła z tego najtrudniejszego czasu obronną ręką, ale to kwestia pewnej zapobiegliwości oraz trendów, które śledzimy od dawna i wdrażaliśmy je w życie nie będąc jeszcze świadomym jak bardzo będą nam one potrzebne. Mowa np. o module pracy zdalnej czy rozmaitych szkoleniach dotyczących bezpieczeństwa informacji – wyjaśnia Przemysław Hołowacz, Kierownik ds. Marketingu Grupy CSL oraz Prezes Spółek:  CSL Inspire oraz CCIC Intermodal Depo Dunikowo. – Najpoważniej na kryzysie spowodowanym pandemią ucierpiał sektor lotniczy, wiele lotów cargo łączony jest z lotami pasażerskimi. Zamknięcie granic spowodowało zmniejszenie transportów, nie pracowały fabryki więc kursów było mniej, a nawet jak były to ich obsługa była utrudniona, bo stały one na kontrolach nawet po 50 godzin. Nie było to wydajne, straty do dzisiaj są trudne do oceny. Zwycięzcą za to okazała się kolei. Transport szynowy przeżywa właśnie swój rozkwit po latach defensywy. Pociągi nie stoją na granicach, są bardziej ekologiczne, patrząc na całą sytuację związaną z COVID 19 to właśnie ruch kolejowy zyskał na pandemii i bardzo mocno urósł gospodarczo. O tym mówiłem na konferencji Euro-Trans, zwracając jednocześnie uwagę na realizowane przez nas projekty takie jak np. CCIC Intermodal Depo Dunikowo – dodaje Przemysław Hołowacz.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie na wydarzenie Euro-Trans 2020 i deklarujemy obecność na kolejnych wydarzeniach organizowanych przez Uniwersytet Szczeciński.