Grupa CSL na Forum Fracht 2024

2024-03-22

To jedno z najważniejszych wydarzeń sektora TSL w Polsce. Nie mogło więc nas tam zabraknąć! Za nami kolejna edycja międzynarodowego Forum Fracht. W wydarzeniu uczestniczyli: Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu Przemysław Hołowacz, a także nasi eksperci Kamil Szwarc i Patryk Gurtatowski.  Organizatorzy: Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa Północ – Wschód ENEIA i Polsko – Ukraińska Izba Gospodarcza wraz ze współorganizatorami: Izbą Przemysłowo-Handlową Polska – Azja i Stowarzyszeniem Producentów i Konsumentów Roślin Strączkowych Ukrainy, zadbali o bogatą agendę w której nie brakuje tematów związanych również z zachodniopomorskimi portami!

Jak mówią eksperci Grupy CSL obecni na miejscu, Forum Fracht było przyjazną przestrzenią do wymiany opinii na najważniejsze dla sektora TSL tematy.

– Za nami kolejne Forum Fracht, czyli jedno z największych i najważniejszych spotkań branży portowo-kolejowej w Polsce. Gościem był były wicepremier Janusz Piechociński, na miejscu było wielu bardzo intetresujących prelegentów i ważnych, aktualnych tematów. Jeden z najważniejszych dotyczył oczywiście dwóch lat wojny w Ukrainie, rozmawialiśmy o tym, czy możemy już mówić o kryzysie w transporcie i w logistyce i jak sytuacja międzynarodowa oddziałuje na sytuację przewoźników, transportowców, a także firm korzystających z usług transportowych. Wiele trafnych analiz, ciekawe prognozy, Forum Fracht gromadzi zawsze kilkaset osób i jest to jedna z najważniejszych w Polsce przestrzeni do wymiany opinii – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

Podczas Forum Fracht nie brakowało także wątków szczecińskich i zachodniopomorskich.

– Wiele rozmawialiśmy o sytuacji polskich portów czy o położeniu Polski na szlakach międzynarodowych. Byli obecni przedstawiciele portu w Szczecinie, więc widzimy, że nasz region też zyskuje na znaczeniu w skali europejskiej i lokalnej – dodaje Przemysław Hołowacz.

– Jako CSL wystąpiliśmy w panelu, który dotyczył logistyki w erze e-commerce i sztucznej inteligencji. Dyskutowaliśmy o transportach intermodalnych, nowoczesnych technologiach czy o naszym lokalnym działaniu, ale w szerokiej międzynarodowej skali – mówi Przemysław Hołowacz.

Dyskusję oceniamy jako merytoryczną. Forum Fracht było także okazją do dyskusji na temat wydarzenia, które już jesienią odbędzie się w Szczecinie. Zapraszaliśmy naszych partnerów na Intermodal in Poland.