Grupa CSL na Forum Fracht 2023. To jedno z najważniejszych wydarzeń świata logistyki w Polsce

2023-04-25

Za nami Forum Fracht 2023 organizowane przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Europa-Północ-Wschód. Pierwszy dzień wydarzenia miał miejsce w wielkopolskim Swarzędzu, gdzie odbywała się prezentacja nowoczesnego terminalu suchego CLIP. Następnie uczestnicy wrócili d Warszawy, by przez dwa dni dyskutować o najważniejszych sprawach całego sektora TSL.

  • Jak wojna w Ukrainie zmieniła logistykę? Czy „dajemy radę” z obsługą zboża i węgla?
  • Jak wygląda sytuacja rynku frachtowego? czarterowego i kontraktowego?
  • Jakie są prognozy dla sektora TSL na kolejne miesiące?

Jeden dzień w Swarzędzu, a potem dwa dni debatowania i networkingu w Warszawie. Za nami jedno z najważniejszych wydarzeń świata #TSL w Polsce. Forum Fracht 2023 to okazja do spotkania ekspertów z całej Polski i wymiany doświadczeń.

W wydarzeniu uczestniczyli w tym roku z ramienia naszej firmy: Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Przemysław Hołowacz oraz Rafał Sędziak, Kierownik Oddziału Spedycji Lądowej Grupy CSL.

XI Edycja Forum Transportu Intermodalnego FRACHT 2023jest poświęcona rozwojowi tej formy przewozu ładunku z użyciem więcej niż jednej gałęzi transportu, będącej fundamentem systemu wsparcia logistycznego dla całej gospodarki. W świetle sytuacji międzynarodowej nabiera on szczególnego znaczenia, także dla zapewnienia bezpieczeństwa łańcuchów dostaw.

– Doskonała organizacja wydarzenia oraz integracja przedsiębiorców. Na miejscu byli obecni szefowie portów, przedstawiciele firm sektora TSL. To była okazja do podsumowania obecnego rozwoju sektora intermodalnego – mówi Prezes Grupy CSL Laura Hołowacz.

 – Spedycja poniosła wiele kosztów w związku z wojną w Ukrainie. Dla wielu firm to trudny czas, a dynamika działań wojennych zwiastuje, że ten temat i jego konsekwencje dla gospodarki szybko się nie skończą. Rozmawialiśmy o tym, jak stworzyć zaplecze dla Ukrainy. Nie brakowało tematów dotyczących zboża czy węgla. Alarmujące jest to, że klienci dla których nie ma miejsca na naszych nabrzeżach szukają już miejsca zagranicą np. w Niemczech – dodaje Prezes Laura Hołowacz.

Podziwialiśmy także nowoczesny terminal CLIP w Swarzędzu.

– Jest to jeden z najnowocześniejszych suchych terminali w Polsce. Jestem dumny, że taki terminal prywatny powstał i jest tak dobry jakościowo. Jest  się od kogo uczyć – mówi Przemysław Hołowacz.

W czasie wydarzenia głos zabrali w dyskusjach Andrzej Montwiłł i Rafał Zahorski, pełnomocnicy marszałka województwa zachodniopomorskiego.  

Forum Transportu Intermodalnego Fracht na stałe wpisało się w kalendarz ważnych wydarzeń w obszarze transportu i logistyki. To platforma, która od lat spełnia oczekiwania przedsiębiorców i dynamizuje rozwój przewozów intermodalnych – podsumował Jacek Piechota, Prezes Polsko – Ukraińskiej Izby Gospodarczej.