Grupa CSL na 20-leciu Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie

2023-05-21

Politechnika Morska w Szczecinie to jedna z najbardziej prestiżowych uczelni w Polsce. Co roku, trafiają do niej studenci z całej Polski, chcący się kształcić w kierunkach związanych z morzem, ale i transportem, logistyką czy techniką przemysłową. Grupa CSL od lat jest bliskim współpracownikiem uczelni. Zależy nam na wysokim poziomie kształcenia w tym zakresie, bo absolwenci Politechniki to bardzo często nasi przyszli pracownicy.

Uroczystości Politechniki Morskiej w Szczecinie

      Za nami 20-lecie wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej. Podczas wydarzenia przyznano nagrody Wielka Morskiego dr inż. Andrzejowi Montwiłłwi oraz Elżbiecie Stojanowskiej. Bardzo ważnym momentem było również uhonorowanie auli na WIET imieniem ŚP prof. Krzysztofa Chwesiuka, pierwszego dziekana wydziału. Wieczorem odbyła się uroczysta gala w której uczestniczyli przedstawiciele Grupy CSL. Na gali odbyło się wręczenie nagród dla pracowników akademickich, partnerów uczelni oraz firm współpracujących, czyli dla Grupy CSL również. Otrzymaliśmy pamiątkowy medal, który jest dla nas pięknym uhonorowaniem naszej wieloletniej współpracy. Warto dodać, że w ramach uroczystości otwarto również unikatowe w skali kraju laboratorium wyposażone w specjalny sorter.

     Obchody 20-lecia WIET były też okazją do zapoczątkowania nowej tradycji. Na terenie uczelni przy ul. Dębogórskiej 7-8 powstanie aleja dębów, które będą przypominać o laureatach honorowego tytułu doktora honoris causa Politechniki Morskiej w Szczecinie. W środę zasadzono pierwszy z nich, upamiętniając postać prof. Aleksandra Walczaka. Przy Dębogórskiej działa Centrum Eksploatacji Obiektów Pływających oraz trwa budowa Polskiego Ośrodka Szkoleniowego Ratownictwa Morskiego.

  Z ramienia Grupy CSL w uroczystościach wzięli udział: Patrycja Przybyszewska oraz Mariusz Graca.

Prezes Laura Hołowacz o jubileuszu WIET

  Jak mówi Prezes Zarządu Grupy CSL Laura Hołowacz, współpraca z Politechniką Morską w Szczecinie to nie tylko standardowa wymiana doświadczeń, a realne współdziałanie dydaktyczne oraz możliwość prowadzenia m.in. staży dla studentów w największej firmie logistycznej w regionie.

  – Wielu naszych pracowników to studenci Politechniki Morskiej w Szczecinie. Charakteryzuje ich inteligencja, błyskotliwość, ale i bardzo sumienne podejście do obowiązków. Wzbogaceni o wiedzę na uczelni, w naszej firmie mają okazję weryfikować ją w praktyce, co dla wielu jest bardzo cennym doświadczeniem. Życzymy Politechnice Morskiej oraz Wydziałowi Inżynieryjno—konomicznemu Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie samych wspaniałych momentów i dalej tak wspaniałego rozwoju – mówi Laura Hołowacz, Prezes Grupy CSL.

  Dodajmy, że Grupa CSL jest od lat członkiem Rady Rozwoju Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego Transportu Politechniki Morskiej w Szczecinie z ramienia przedsiębiorców.