Grupa CSL na 10 edycji Dni Skandynawskich

2024-05-17

Spotkanie w Domu Skandynawskim, networking z udziałem największych firm z kapitałem skandynawskim, rozmowa z prezydentem Szczecina Piotrem Krzystkiem czy bardzo inspirująca debata dotycząca Sztucznej Inteligencji. Za nami 10 edycja Dni Skandynawskich. W wydarzeniu wzięła udział reprezentacja Grupy CSL – Przemysław Hołowacz oraz Kamil Szwarc.

Grupa CSL jest obecna na wielu ważnych wydarzeniach – jesteśmy także członkiem Scandinavian-Polish Chamber of Commerce, stąd też nasza obecność na 10 edycji Dni Skandynawskich w Technopark Pomerania. Wydarzenie organizuje Urząd Miasta Szczecin i Dom Skandynawski.

W wydarzeniu wziął udział Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL oraz Kamil Szwarc, menadżer ds. rozwoju Grupy CSL. Wydarzenie składało się z kilku części w tym ciekawej debaty czy networkingu z firmami skandynawskimi.

Gośćmi wydarzenia byli:

Ole Toft- Ambasador Królestwa Danii w Polsce

Päivi Laine- Ambasador Republiki Finlandii w Polsce

Øystein Bø- Ambasador Królestwa Norwegii w Polsce

Andreas von Beckerath- Ambasador Królestwa Szwecji w Polsce

Marzena Zahlin – Członek Zarządu Scandinavian-Polish Chmaber of Commerce

 „Sztuczna Inteligencja i edukacja przyszłości – między technologią a odpowiedzialnością społeczną” to był temat przewodni tegorocznych Dni Skandynawskich. Podczas paneli dyskusyjnych eksperci rozmawiali o tym, jak technologia wpływa na przemysł i jego poszczególne sektory, jakie korzyści i wyzwania niesie ze sobą wdrożenie sztucznej inteligencji w procesach biznesowych, a także jak edukacja może dostosować się do nowych wymagań rynku pracy.

– Bardzo cieszymy się, że Polska i Skandynawia są coraz bliżej siebie pod kątem gospodarczym, ale także światopoglądowym czy w zakresie spojrzenia na styl życia. Szczecin może być świetnym pomostem, który będzie budować jeszcze lepsze relacje gospodarcze na wielu płaszczyznach. Jako sektor TSL widzimy mnóstwo wspólnych inicjatyw, perspektyw i Dni Skandynawskie tylko utwierdziły nas w przekonaniu, że to świetny kierunek rozwoju – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju biznesu Grupy CSL.

– Na Dniach Skandynawskich rozmawialiśmy o najważniejszych tematach, które z punktu widzenia transportu, spedycji i logistyki mogą łączyć Szczecin i Skandynawię. Twórcza, kreatywna, warta kontynuacji inicjatywa – dodaje Kamil Szwarc.

Grupa CSL jest aktywnym członkiem Polsko-Skandynawskiej Izby Gospodarczej, która była partnerem w organizacji wydarzenia.