Grupa CSL jedzie do Dubaju. „Chcemy zacieśniać współpracę z klientami na całym świecie”

2022-09-20

Po pandemii COVID-19 wracają wszystkie ważne wydarzenia networkingowe oraz targi, których celem jest prezentacja oferty firm transportowych i logistycznych z całego świata. Grupa CSL jeszcze we wrześniu weźmie udział w targach w Dubaju. – To jest centrum światowej gospodarki. Odbędzie się tam spotkanie firm logistycznych z Azji, Ameryki Południowej, Afryki oraz Europy. Organizatorem jest stowarzyszenie News Silk Road Network. Spodziewamy się tam uczestnictwa setek firm z całego świata, a my jako polska firma mamy już umówione spotkania z firmami z Rumunii, Bułgarii oraz oczywiście z Azji. Każdy z tych krajów to dla nas bardzo ważny rynek. Grupa CSL na kolejne lata stawia sobie bardzo konkretne wyzwania dotyczące ekspansji międzynarodowej – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

  • Od 21 do 24 września w Dubaju odbywać się będzie konferencja News Silk Road Network z udziałem przedstawicieli Grupy CSL
  • Pierwsze wydarzenie NSR AMG odbyło się w Warszawie, drugie o charakterze regionalnym w Bremen, a trzecie będzie mieć miejsce w Dubaju
  • Grupa CSL podczas spotkania z przedsiębiorcami z całego świata będzie promować swoją ofertę oraz nawiązywać nowe relacje gospodarcze
  • Przemysław Hołowacz: zależy nam na zacieśnieniu relacji z Chinami, ale i krajami europejskimi

   Projekty intermodalne są zapisane w strategii priorytetowej Grupy CSL na najbliższe lata. Nasze działanie ma charakter międzynarodowy i zależy nam między innymi na budowaniu relacji Skandynawia – Południe Europy przez Polskę. W Dubaju, czyli centrum gospodarczego świata będziemy rozmawiali o relacjach branży TSL w Europie, ale i o dalszej współpracy z Chinami.

  – W najbliższych pięciu latach będziemy stawiali na kierunki azjatyckie: Chiny, Wietnam czy Korea. Mamy doskonałe kontakty w Europie, ale chcemy stawiać bardziej na kierunki południowe. Sektor TSL musi otwierać się na nowe przestrzenie, bez myślenia perspektywicznego nie ma szans na dalszy rozwój. Przyglądamy się także Afryce, ale to jest kwestia pewnie bardziej dekady, a nie pięciu lat – mówi Przemysław Hołowacz, dyrektor ds. rozwoju Grupy CSL.

  Jak dodają przedstawiciele Grupy CSL to bardzo istotne, że powracają spotkania „twarzą w twarz” oraz bezpośredni networking na wielkich międzynarodowych konferencjach. To okazja do bliższego poznania się i jeszcze aktywniejszego lobbingu na rzecz rozwoju gospodarczego firm z Polski.

  – Spotkanie się bezpośrednio w innym kraju, na innym kontynencie jest dowodem, że nam zależy i mamy realną chęć nawiązywania współpracy – mówi Przemysław Hołowacz. – Widzimy, że po tych konferencjach nawiązują się realne relacje gospodarcze i prawdziwa współpraca lub potencjał na przyszłość. W sektorze TSL wiele rzeczy budowanych jest latami, widzimy wiele korzyści dla naszej firmy po takich spotkaniach – dodaje.

  Poza Dubajem – w samym wrześniu i październiku – Grupa CSL weźmie udział w przynajmniej sześciu konferencjach i spotkaniach networkingowych.