Grupa CSL i Stara Rzeźnia grają z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy

2024-01-26

Od zawsze i na zawsze! Grupa CSL i Centrum Kultury Euroregionu Stara Rzeźnia angażują się we wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tak będzie też w najbliższą niedzielę, gdy w całej Polsce odbędzie się 32. Finał wydarzenia. Przed nami mnóstwo atrakcji w Starej Rzeźni, ale także na całej Łasztowni. Do tego CKE i Grupa CSL przekazują na licytacje bardzo interesujące fanty: egzemplarze albumu „Szczecin – Miasto z duszą” oraz ogromną grafikę przygotowaną przez Kamilę Maślak.

Jakie atrakcje zaplanowano w Starej Rzeźni oraz na Łasztowni?

Godzina 12,00 „Bieg Policz się z Cukrzycą”, usłyszymy orkiestrę „The Final Countdown Orchestra im. Jana Skorosia” z MOK Szczecin-Dąbie, zespół „ IGA’cki Band” czy solistki ze Studia Wokalnego Jowity Świtońskiej. Swoje programy przygotowała także Fundacja Możesz. Odbędą się także prezentacje maluchów oraz debiutujących artystów z zakresu wokalnego oraz tanecznego. Pokaz żonglerki piłką nożną zaprezentuje Dominik Bartoszewicz. Występów będzie mnóstwo, a przed 20:00 odbędzie się Światełko do Nieba.

– Od zawsze jestem wielką zwolenniczką pracy Jurka Owsiaka, by namawiać ludzi do pomagania innym. To jest dzieło, które należy podziwiać i promować. Nie wyobrażam sobie, by nie było Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Szczecinie, a od lat Stara Rzeźnia jest jednym z najważniejszych miejsc tego dnia w naszym mieście. Sztab jest przygotowany do działania. Czekamy na wszystkich od 12:00 do wieczora. Na miejscu w Starej Rzeźni działać będzie także kawiarenka – mówi Laura Hołowacz, prezes Grupy CSL.